تبلیغات
سایت استقلال,اخبار روز باتصویر
لینکدونی

استقلال و پرویز مظلومی حق دارند که به تیم ملی بازیکن ندهند یا نه؟

در نگاه اول ماجرا به این شکل جلو می‌رود که هیچ باشگاهی حقی مبنی بر بازیکن به تیم ملی ندادن را ندارد اما در نگاهی حرفه‌ای‌تر و دقیق‌تر به این نقطه می‌رسیم که باشگاه استقلال هم حق دارد طبق قوانین بین‌المللی عمل کند و به درخواست خارج از عرف پاسخ منفی بدهد.

به عنوان مثال آیا می‌توان از بارسلونا، اوساسونا، منچستریونایتد و دیگر تیمهای حرفه‌ای جهان اینگونه وسط بازیهای لیگ و با این شرایط بازیکن گرفت؟ آیا آنها بازیکنشان را در شرایطی مشابه به تیم ملی می‌دهند؟

پاسخ منفی است چراکه هیچ باشگاهی میلیارد میلیارد هزینه نمی‌کند که بازیکنانش را در کوران مسابقات به تیم ملی بدهد و از نظر علمی همان بازیکنی را که چند 100 میلیون برایش هزینه کرده در معرض مصدومیت قرار دهد!

به برنامه‌ریزی صورت گرفته دقت کنید!

علاوه بر اینکه استقلال دوباره 4 بازیکنش را به تیم ملی در روز هفدهم مردادماه پیشکش می‌کند و آنها را در اختیار ندارد باید تأکید کرد که روز نوزدهم مرداد این بازیکنان با تیم ملی به میدان می‌روند و روز بیست و یکم مرداد طبق برنامه باید به مصاف استیل‌آذینی برود که با خط خوردن کریمی و معدنچی حالا تنها 2 بازیکن در تیم ملی دارد! مهمترین بخشی که به استقلال حق می‌دهد که بازیکن به تیم ملی ندهد اما آن بخش است که تیم ملی 19 مرداد به میدان ارمنستان می‌رود و روز 21 مرداد دوباره آن بازیکنان با استقلال به میدان می‌روند!

طبق نظر کارشناسان و اصولی که فیفا و AFC و یوفا و... اجرا می‌کنند یک بازیکن بین 2 بازی‌اش باید 3 شبانه‌روز زمان داشته باشد این یعنی 72 ساعت تمام!


اما اگر حتی بخشی سفر تیم ملی در روز 20 مرداد از ایروان به تهران را هم در نظر نگیریم (که از نظر خستگی سفر و تغییرات اقلیمی و... قابل بررسی است) بازی در روز بیست و یکم مرداد به معنای پا گذاشتن روی همه اصول ممکن است و علاوه بر آنکه بازیکنان استقلال را بدون در کردن خستگی وارد کارزار با استیل‌آذین می‌کند احتمال مصدومیت آنها را هم بسیار زیاد می‌کند.

درست که نگاه کنیم به این می‌رسیم که سالهای سال است طبق برنامه‌ریزیها هرگز ندیده‌ایم که یک بازیکن در 2 تیم مختلف 2 بازی در 2 روز انجام دهد! چراکه همانطور که گفتیم حداقل 3 روز برای ریکاوری یک بازیکن زمان لازم است (این 3 روز برای بازیکنان فوق حرفه‌ای اروپایی هم در نظر گرفته می‌شود چه برسد به بازیکنان ضعیف ایرانی)

پرویز مظلومی یک حرف فنی می‌زند، حرفی کارشناسانه به میان می‌آورد که هیچکس هم آنرا نمی‌تواند رد کند!  در این میان البته حرفهای شعارگونه به میان می‌آورند و حرف از تیم ملی و تقدس می‌زنند در حالی که سلامتی همه جوانهای این مملکت هم مهم است و باید به آنهم پرداخت!

پاسخ بعدی از سوی فدراسیون احتمالا این است: آن کشورها که مثال می‌زنید سیستم خصوصی دارند اما اینجا تیمها دولتی هستند و چون پولشان را دولت می‌دهد حق ندارند قوانین بین‌المللی را به رخ- که باز همه دولتی هستیم- بکشند!

پاسخ این است:

اولا کسی اجبارتان نکرده که همه باشگاهها را دولتی اداره کنید و باید اجازه بدهید خصوصی شوند.

ثانیا: چون دولتی هستند و از بیت‌المال ارتزاق می‌کنند یعنی باید نسبت به پول و سرمایه هزینه شده بی‌تفاوت باشند و چون پول خودشان نیست باید ول کنند تا بازیکن مصدوم شوند؟ و پول بیت‌المال حیف و میل؟

ثالثا: آنها که خصوصی هستند قوانین علمی را اجرا می‌کنند حالا که ما دولتی هستیم باید روز علم (72 ساعت برای ریکاوری) خط بکشیم. به آن توجه نکنیم؟

رابعا: نتیجه اجرای اصول مهم است چه دولتی و چه خصوصی! حالا یکی بگوید فوتبال دنیا پیشرفته‌تر است یا فوتبال ما؟

نه به زعم ما بالاخره یکی باید جلوی این بی‌برنامگی خطرناک که با سلامتی جوانان این مملکت بازی می‌کند بایستد و از آقایان سوال کند که بازی با ارمنستان آن هم در حالی که به کل لیگ صدمه وارد می‌آید چه سودی برای تیم ملی دارد و آیا سودش با ضرری که لیگ دریافت می‌کند قابل مقایسه است؟

نه این مسیر غلط است و جلوی غلط باید ایستاد! این شدنی نیست که یک بازیکن در فاصله 2 روز 2 بازی کند و در میان این 2 روز هم 2 هزار کیلومتر سفر کند!

غلط است! و به زعم ما باشگاه استقلال حرف درستی می‌گوید و به هیچ وجه اشتباه حرف نمی‌زند.

طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،
[ پنجشنبه 21 مرداد 1389 ] [ 04:14 ب.ظ ] [ بابک استقلالی ]
درباره وبلاگ

دراین وبلاگ سعی شده تا بتوانیم کلیه اخبارهای ورزشی ایران وجهان علی الخصوص فوتبال وبطوراخص استقلال تهران وتیم ملی ازمتن تاحاشیه هایش راپوشش خبری بدهیم
نظر سنجی
 • سلام.به نظرشماهوادارواقعی که درهرشرایط فقط استقلال برایت مهمه آیاداش علی منصوریان توانایی رساندن استقلال رابه صدر یاحداقل جام باشگاه ها میرساند.یعنی میتوان بهش اعتمادکرد یانه؟


 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت