تبلیغات
سایت استقلال,اخبار روز باتصویر
لینکدونی
فتح‌الله‌زاده: علی دایی هم با مردود اعلام شدن گل استقلال اهواز قهرمان شد


علی فتح الله زاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد دربی و حواشی این مسابقه، صحبت های زیر را مطرح كرد. متن این مصاحبه را در زیر می خوانید:

فارس: دربی چطور بود؟

خیلی خوب بود. بهتر از همه، طرفداران دو تیم بودند كه بدون كوچكترین مشكلی، تیم های خود را تشویق كردند. خوشحالم هواداران استقلال خوشحال ورزشگاه را ترك كردند.

فارس: چقدر استرس داشتید؟

خیلی زیاد. تمام مسئولیت 100 هزار نفری كه به ورزشگاه می آیند، روی دوش ما است. اگر خدای نكرده می باختیم، هواداران خیلی ناراحت می شدند و نمی توانستیم جوابشان را بدهیم.

فارس: از كیفیت بازی راضی بودید؟

از كیفیت راضی نیستیم؛ اما این را هم بدانید كه مقابل 100 هزار نفر بازی كردن و با آن فشار روانی، كار راحتی نیست و نمی شود بهتر از این بود. هیچ تیمی در دربی دوست ندارد ببازد و فشار روی بازیكنان زیاد است.

فارس: پیش بینی می كردید كه برنده دربی استقلال باشد.

بله. شب قبل از بازی به هتل رفتم و در جمع بازیكنان گفتم كه اگر این دیدار را نبرید، یعنی از من مدیر گرفته تا بقیه، كم كاری كرده ایم. بازیكنان استقلال همت خوبی از خود نشان دادند.

فارس: اما استقلال در دقایق پایانی گل زد و پرسپولیس نیمه دوم بهتر بود.

آنها در 20 دقیقه پایانی بهتر از استقلال بودند. نگران شده بودم كه نكند یكی از مدافعان خطایی مرتكب شود؛ اما تعویضی كه آقای مظلومی انجام داد و جباری به میدان آمد، همه چیز را تغییر داد. پاس جباری برای مجیدی كافی بود تا او كاری كند، كارستان. مجیدی تكنیكی و سرحال، با حوصله ای كه از خود نشان داد، توانست استقلالی ها را خوشحال كند.
فارس: این بازی را با پیروزی پشت سر گذاشتید؛ اما علی دایی بابت داور و گل مردود شده پرسپولیس خیلی ناراحت بود. چند كارشناس داوری هم معتقد بودند گل پرسپولیس صحیح بود.
متاسفانه این كارشناسان جو ایجاد كرده اند. متاسفم كه سر این بازی مهم، چنین جوی را درست می كنند. فكر می كنم چنین اظهاراتی حساب شده است و خودشان زنگ می زنند تا نظر بدهند.

فارس: مثلا چه كسی؟
بعدا می گویم. برای كارشناسی دربی باید دقت بیشتری كرد. یكی از مقرهایی كه در دنیا كارش تشخیص چنین صحنه هایی است و نمی خواهم فعلا نام آن را بیاورم، اعلام كرد بازیكن پرسپولیس 40 سانت در آفساید بوده است. به طور حتم این فیلم را به فیفا و AFC می فرستم تا خیال آقایان راحت شود. زمانی كه بازیكن در آفساید است و قصد دارد ضربه بزند، داور باید اعلام آفساید كند. نمی خواهم بگویم كه حرفم 100 در 100 درست است؛ اما اگر هم آفساید نبود، 90 دقیقه بازی كردیم. فوتبال هم همین است. خود علی دایی سالی كه با سایپا قهرمان شد را به یاد بیاورد. اگر در آن سال، گلی كه استقلال اهواز به ثمر رساند را داور قبول می كرد، سایپا نمی توانست قهرمان شود؛ اما گلی كه همه دیدند وارد دروازه شده را داور قبول نكرد تا علی دایی با سایپا قهرمان شود. دایی مربی بزرگی است و دیروز تیمش هم خوب بود؛ اما استقلال هم زحمت كشید و بازی را برد.

فارس: آقای فتح الله زاده مثل اینكه برای باشگاه استقلال، هدف فقط پیروزی در دربی بود و بس.

همیشه هواداران ما می گویند ما دو جام داریم. یكی جام قهرمانی و یكی هم پیروزی بر پرسپولیس. آنها این رقابت را مثل كسب جام می دانند.

فارس: برای شما هم دورنما از آینده همین است؟

نه. برایم مهم است كه استقلال بهتر از این و با قدرت به كارش ادامه دهد. باید امسال در لیگ مقام خوبی را كسب كنیم. اكنون جام حذفی و یك دیدار سخت با پاس آن هم در همدان را در پیش داریم. بعد از آن در تبریز بازی سخت تری را با تراكتورسازی داریم. در واقع، روزگار سیاه استقلال فعلا هست. باید با بازیكنان صحبت كنیم تا از حالت برد مقابل پرسپولیس خارج شوند.

فارس: خیلی ها فكر می كنند آقای سعیدلو تمایل بیشتری به پرسپولیس دارد و به همین دلیل با پیروزی كه دیروز به دست آوردید، به زودی نمی توانید از سازمان پول بگیرید.
آقای سعیدلو پرسپولیسی نیست و طرفدار هر دو تیم است. اتفاقا با این پیروزی می توانیم پول بیشتری هم بگیریم. آقای دكتر وقتی مرا ببیند، روحیه می گیرد. امروز می خواهم در جلسه مجمع فدراسیون شركت كنم، اگر این جلسه نبود، اول وقت صبحانه در خدمت آقای سعیدلو بودم تا پول هم بگیرم.

فارس: در نشست خبری دیروز آقای مظلومی از ادای دین به استقلال صحبت كرد و اینكه حاضر است اكنون از این تیم جدا شود. ظاهرا در این مدت سختی زیاد كشیده كه چنین حرفی را زده است؟

من نشنیدم. باید در این مورد با ایشان حرف بزنم. البته با توجه به فرصت كمی كه پیش از فصل در اختیار داشتیم، ایشان زحمت و سختی زیادی كشید.

فارس: آقای مرفاوی هم كه از بس پول ندادید، از استقلال شكایت كرد؟

این حق طبیعی او بود. كمیته انضباطی هر تصمیمی كه بگیرد، تابع آن هستیم.طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،
برچسب ها: استقلال تهران; پیروزی ;مقصر ;مزدک میرزایی;، لیگ قهرمانان اسیا;پرسپولیس;جواز ; لحاظ;روحی وروانی، فرهادمجیدی; مجتبی جباری; امیدرضاروانخواه، google"، "yahoo، کیفیت ;کمیت; مردود; اعلام;استقلال اهواز; خبرگزاری، >


Delicious Save this on Delicious Bookmark and Share
[ پنجشنبه 29 مهر 1389 ] [ 02:52 ق.ظ ] [ بابک استقلالی ]
درباره وبلاگ

دراین وبلاگ سعی شده تا بتوانیم کلیه اخبارهای ورزشی ایران وجهان علی الخصوص فوتبال وبطوراخص استقلال تهران وتیم ملی ازمتن تاحاشیه هایش راپوشش خبری بدهیم
نظر سنجی
 • سلام.به نظرشماهوادارواقعی که درهرشرایط فقط استقلال برایت مهمه آیاداش علی منصوریان توانایی رساندن استقلال رابه صدر یاحداقل جام باشگاه ها میرساند.یعنی میتوان بهش اعتمادکرد یانه؟


 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت