تبلیغات
سایت استقلال,اخبار روز باتصویر
لینکدونی

اول: این ضعیف‌ترین بازی استقلال طی این فصل بود. تو گویی آبیها را با طناب بسته بودند تا نظاره‌گر پرواز زیبای شاهین دور سر خودشان باشند و از جایشان تکان نخورند.

استقلال در خط هافبک آنقدر ضعیف ظاهر شد که نمونه‌اش را کمتر دیده بودیم و البته خط هافبک استقلال در دیدارهای دیگر خود هم شرایط بهتری را ایجاد نکرده بود تا جایی که روش بازی استقلال طی بازیهای اخیر چنین بود:

توپگیری در خط دفاع و بازی مستقیم با مهاجمان!

در واقع خط هافبک استقلال در این دیدار (و دیدارهای دیگر) اصلا وجود ندارد و تأثیری بر بازی از این هافبک‌ها دیده نمی‌شود. این اتفاق وقتی اوج می‌گیرد و بیشتر به چشم می‌آید که جباری در میدان نباشد!

آنجا در خط هافبک استقلال حتی پاس 2 آبی‌ها 3 نمی‌شود! و از آن بدتر اینکه خط هافبک استقلال حتی قدرت توپگیری از حریف را هم ندارد و با تمام احترامی که برای مظلومی قائل هستیم باید تأکید کنیم که حتما تمریناتش برای خط هافبک چندان جالب نیست و بدتر آنکه مهره‌چینی و تعویضهایش هم چندان درست نیست تا جایی که تنها هافبک جنگنده‌اش "دسوزا" را هم بیرون کشید و از آن لحظه به بعد بود که شاهین مثل "کرکس" دور سر استقلال چرخید و چرخید و چرخید!

استقلال با این روش خیلی زود از آن بالا پایین می‌آید و اگر فکری به  حال هافبکهای توپگیر و طراحش نکند هرگز سهمیه آسیایی که هدف آبیهاست برای آنها حاصل نخواهد شد.

استقلال البته هفته‌هاست که بد بازی می‌کند این مسأله شاید پس از پیروزی بر پرسپولیس بود که به اوج رسید و از آنروز به بعد استقلالیها هر روز بدتر بازی کردند و امروز دیگر با چاشنی شانس است که برنده می‌شوند.

استقلالیها باید مطمئن باشند که حریفان همیشه این همه موقعیت گل را به ساعت ورزشگاه نمی‌کوبند. این مسأله را طی بازیهای آینده در صورت تداوم بازی بد استقلالیها به ویژه در خط هافبک خواهید دید!

شاهین مشکل گل‌نزنهایش را حل کند

دوم: شاهین عالی پرواز می‌کرد. نه امروز مقابل استقلال که آنها از روز اول حضور در لیگ برتر امسال عالی فوتبال بازی کرده‌اند و همیشه نسبت به همه رقبای خودشان برتری فنی داشته‌اند اما این برتری فنی همیشه تا 18 قدم خودشان بوده و لاغیر!

در واقع مشکل شاهین بدشانسی نیست، داور هم نیست و نبوده است بلکه آنها طی همه بازیهای قبلی یک مشکل واضح و مشخص داشته‌اند و آن ضعف گلزنی بوده است.

تیم استیلی تمام کننده ندارد و پرداختن به بدشانسی یا اشتباه داوری (بر فرض) نمی‌تواند مشکل شاهین را حل کند چراکه آنها مقابل استقلال 8 موقعیت گلزنی داشتند و از این 8 موقعیت تنها یکبار استفاده کردند و بقیه را به در و دیوار کوبیدند! آیا این داور بود که مانع از گلزنی شاهین شد؟ قطعا پاسخ این سوال منفی است و اگر شاهین این مسأله را نفهمد و بخواهد پشت  اشتباه فرضی داوری سنگر بگیرد و مشکل خودش را نبیند هیچگاه هم نمی‌تواند آن را حل کند.

البته به طور کلی این مسأله در لیگ دیده می‌شود که همه تیمها شکستها را به گردن داور می‌اندازند اما به هر حال شاهین مدتهاست که از معضل گل نزدن رنج می‌برد و اگر بخواهد همچنان داور را دلیل باخت بداند حتما در ادامه نیز نمی‌تواند چیزی را برای خودش عوض کند.

صبر می‌کنیم تا ببینیم.
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،
[ یکشنبه 23 آبان 1389 ] [ 04:41 ب.ظ ] [ بابک استقلالی ]
درباره وبلاگ

دراین وبلاگ سعی شده تا بتوانیم کلیه اخبارهای ورزشی ایران وجهان علی الخصوص فوتبال وبطوراخص استقلال تهران وتیم ملی ازمتن تاحاشیه هایش راپوشش خبری بدهیم
نظر سنجی
 • سلام.به نظرشماهوادارواقعی که درهرشرایط فقط استقلال برایت مهمه آیاداش علی منصوریان توانایی رساندن استقلال رابه صدر یاحداقل جام باشگاه ها میرساند.یعنی میتوان بهش اعتمادکرد یانه؟


 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت