ضمن آنکه پدرم زمانی که در قید حیات بود , بخصوص در ماههای آخر زندگی خود نسبت به ایشان موضع خودش را اعلام کرد و به دفعات از فتح اله زاده حمایت نمود که نمونه بارز آن , مراسم بذرپاشی کمپ ناصر حجازی بوده است

آتیلا حجازی: پدرم از فتح الله زاده حمایت می کرد

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال و به نقل از وبسایت شخصی ناصر حجازی، بعد از انتخاب آتیلا حجازی بعنوان مربی مس کرمان با وی پیرامون این انتخاب و مواردی دیگر  گفتگوئی انجام دادیم که بدون هیچ مقدمه ای در ادامه می خوانید :
-در ابتدا از حضور خود در تیم مس کرمان بگوئید .
به درخواست پرویز مظلومی قرار بر آن شد............


ادامه مطلب را بخوانید

..........تا وی را همچون تیمهای استقلال تهران و آلومینیوم هرمزگان در مس کرمان نیز همراهی کنم . به هر حال این تیم با شرایط سختی روبرو است و بدون برد و در انتهای جدول قرار دارد . بی گمان مظلومی پتانسیل لازم را در این تیم دیده است و از این رو قصد داریم تا از شرایطی که مس با آن مواجه است , نجاتش دهیم و این مهم با حمایت هواداران و تلاش بازیکنان , سخت و غیر قابل رسیدن نیست .
-استقلال توانست با پیروزی بر بوریرام تایلند به مرحله نیمه نهائی صعود کند , بازی برگشت مقابل نماینده تایلند را چطور دیدید؟
بازی استقلال و بوریرام دو نیمه متفاوت داشت . نماینده تایلند در نیمه اول بسیار خوب بازی کرد اما در نیمه دوم و با حضور فرهاد مجیدی شرایط تغییر کرد و استقلال توانست نسبت به حریف خود برتری پیدا کند . بوریرام بعد از دریافت گل , بازی را تمام شده دید و استقلال نیز بخوبی شرایط را کنترل کرد تا به هدف خود که صعود به مرحله نیمه نهائی بود , دست یابد .
-دیداراستقلال با اف سی سئول کره جنوبی در مرحله نیمه نهایی را چطور می بینید ؟
بی گمان اف سی سئول با بوریرام قابل قیاس نیست و استقلال بازی سخت تری را پیش رو دارد . استقلال بایستی مراقب باشد تا مثل نیمه اول بازی برگشت با بوریرام نباشد. آنچه در این دیدار مهم است , تجربه بالای بازیکنان استقلال می باشد که می تواند به تیم محبوب پایتخت کمک بسیاری نماید .


آتیلا حجازی

-فکر میکنید استقلال با نفراتی که اسکلت اصلی تیم ملی را تشکیل می دهند , می تواند بعد از 14 سال که آخرین بار آن با نفراتی جوان از جمله خودتان  با سرمربیگری اسطوره ملی ایران , ناصر حجازی بود , دوباره فینال جام باشگاههای آسیا را تجربه نماید ؟
همانطور که اشاره کردید , اسکلت اصلی استقلال در زمان پدرم رانفراتی جوان و جویای نام آن سالها تشکیل میداد. بیاد دارم پدرم بدلیل شرایط سخت مالی آن سالهای استقلال ,  اجازه داد تا باشگاه 4 مهره اصلی تیمش را یعنی : علیرضا منصوریان , مهدی پاشازاده , داریوش یزدانی و سرژیک تیموریان به اروپا ترانسفر نماید که 3 نفر از آنها در اواسط فصل بود و پدرم هرگز از این بابت گله ای نکرد و حتی توانست استقلال را نایب قهرمان آسیا کند , آنهم مقابل تیمهایی چون : الهلال که اسکلت اصلی آن , تیم ملی پر قدرت آن سالهای عربستان با نفراتی چون : یوسف الثنیان , سامی الجابر , عبداله الدوساری و ... و ستاره کشور کویت , بشار عبداله ... بود یا العین امارات با عابدی پله و  رشید داوودی ستاره های آن سالهای قاره آفریقا یا دالیان چین که حتی رضا شاهرودی را نیز در ترکیب خود داشت.  استقلال امروز خوشبختانه با زحمات فتح اله زاده , تیمی را در اختیار دارد که تیم ملی کشورمان با اکثر نفرات آن توانسته است تیم ملی کره جنوبی را شکست دهد و این در حالی است که استقلال ضمن در اختیار داشتن آن نفرات , رحمتی و مجیدی را نیز دارد و این نشان می دهد که حذف نماینده کره جنوبی و صعود به فینال جام باشگاههای آسیا سخت و دور از انتظار نیست .آرزو می کنم  استقلال با صعود به مرحله نهایی و متعاقب آن قهرمانی در آسیا , باعث شادی دوستداران رنگ آبی و مردم ایران گردد .
-حال که صحبت از آن سالها شد , بیاد داریم ناصر حجازی در فینال یحیوی را جانشین برومند کرد که بسیاری از این بابت به وی خرده گرفتند و عدم قهرمانی استقلال را این مهم عنوان کردند, در این باره صحبت کنید .
پدرم در راستای حفظ اصول و ارزشهایش کاری را انجام داد که کی روش 14 سال بعد و در شرایط حساس مرحله مقدماتی و انتخابی جام جهانی انجام داد که بعد از صعود تیم به جام جهانی مورد تمجید نیز قرار گرفت . استقلال اگر در آن سال با بدشانسی قهرمانی را از دست نمیداد , ارزش کار پدرم در ارتباط با بازیکن سالاری بیشتر معلوم میشد . ضمن آنکه یحیوی در آن بازی فقط روی یک گل مقصر بود و در عوض 2-3 موقعیت خطرناک را از حریف گرفت . از کجا معلوم که اگر برومند در ترکیب قرار داشت , همانطور که در نیمه نهائی 3 گل دریافت کرده بود , در فینال نیز موقعیتهایی که یحیوی گرفته بود را گل نمی خورد ؟
  -راستی از آنجا که بعد از مراسم بزرگداشت و افتتاح وبسایت شخصی ناصر حجازی  در سفر بودید و فرصتی برای صحبت در این باره نشد , بگوئید مراسم را چطور دیدید؟
مراسم خوبی بود وبرگزاری آن بسیار بالاتر از سطحی بود که انتظار میرفت. شاید در این مراسم همه فقط انتظار حضور چهره های ورزشی را داشتند اما تشریف فرمائی چهره های سیاسی و هنری بر زیبایی آن افزود , به خصوص که بزرگان عرصه های مختلف بدون کوچکترین اجبار و با کمال میل در مراسم حاضر شدند. در این جا لازم می دانم که به نوبه خود  از مسئولین وبسایت , سعید رمضانی و امیر رفیعی به خاطر زحماتی که در برپایی مراسم داشتند, همچنین ازعزیزانی که در این بزرگداشت حاضر شدند و بر زیبایی آن افزودند از جمله آقایان : سید محمد خاتمی , احمد مسجد جامعی , سید رضا صالحی امیری , سید محمد هادی ایازی , علی فتح الله زاده , محمد رویانیان و همه اهالی هنربخصوص : مازیار میری و مسئولین و دست اندرکاران خانه سینما و همینطور عزیزان عرصه ورزش صمیمانه قدردانی کنم.
-موضع شما درمورد حاشیه های مراسم و صحبتهای هادی طباطبایی چیست؟
هادی از دوستان خوب من است . او نیز مثل همه دربیان عقایدش آزاداست اما بهتربود تا برای بیان انتقادات خود بجای مراسم برزگداشت ناصر حجازی , محفلی خصوصی تر را انتخاب میکرد .
-با توجه به صحبتهای طباطبائی در مراسم بزرگداشت ناصر حجازی , نظر شما بعنوان فرزند ارشد ناصر حجازی در خصوص علی فتح الله زاده چیست؟
بعضی از دوستداران ناصر حجازی با توجه به قطع همکاری که باشگاه استقلال با مدیرعاملی فتح اله زاده در دو مقطع زمانی با پدرم داشت , بر من خرده میگیرند که چرا موضع منفی نسبت به ایشان ندارم اما وقتی من جز محبت و خوبی چیزی از فتح اله زاده ندیده ام , چطور میتوانم چنین موضعی نسبت به وی داشته باشم.  درست که در گذشته بین فتح اله زاده و پدرم قطع همکاری شکل گرفته است  اما چنین اتفاقی میان دو نفر که با یکدیگر کار میکنند,امری طبیعی است . ضمن آنکه پدرم زمانی که در قید حیات بود , بخصوص در ماههای آخر زندگی خود نسبت به ایشان موضع خودش را اعلام کرد و به دفعات از فتح اله زاده حمایت نمود که نمونه بارز آن , مراسم بذرپاشی کمپ ناصر حجازی بوده است . این را نیز بایستی یادآوری کنم  پس از درگذشت پدرم , فتح الله زاده از همواره در کنار خانواده و دوستان ما بوده است . این صحبتها را زمانی مطرح میکنم که امروز در استقلال مسئولیتی ندارم و حرف دلم است .
طبقه بندی: بیوگرافی پیشکسوتان،
برچسب ها: آتیلاحجازی، پرویزمظلومی، اتیلا حجازی، مربی، مس کرمان، ناصرحجازی، اسطوره ملی، پیشکسوت استقلال، حاجی فتح الله زاده، مدیرعامل، دوست داشتنی، هنرمندان، سیاست مداران، اهالی هنر، تشکر،


تاریخ : شنبه 30 شهریور 1392 | 03:33 ق.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات