باید نظر باشگاه و کادر فنی استاندارد لیژ را بپذیرم

قوچان‌نژاد:خدا کند در جام جهانی به آلمان، اسپانیا و برزیل نخوریم/همین که گلم باعث شادی مردم شد بس است

مهاجم تیم ملی فوتبال گفت: خدا کند در جام جهانی به آلمان، اسپانیا و حتی برزیل نخوریم.

خبرگزاری فارس: قوچان‌نژاد:خدا کند در جام جهانی به آلمان، اسپانیا و برزیل نخوریم/همین که گلم باعث شادی مردم شد بس است


ادامه مطلب رابخوانید

به گزارش خبرگزاری فارس،رضا قوچان نژاد زننده گل مهم و حساس تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی بعد از آن ضربه دیدنی به یکی از محبوب ترین بازیکنان تیم ملی تبدیل شد.این بازیکن بعد از صعود تیم ملی خیلی زود در بین ایرانی ها محبوبیت پیدا کرد آن هم در حالی که شاید تا یک سال پیش هیچکس در ایران او را نمی شناخت.قوچان نژاد در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین شرایط خود در بلژیک و تیم استاندارد لیژ، حضور دوباره در اردوی تیم ملی و مسائل دیگر صحبت هایی را انجام داد که متن آن را در زیر می خوانید:

فارس: شرایط خودت چگونه است. از لحاظ بدنی آماده هستی؟

درست است که در تیم استاندارد لیژ زیاد بازی نمی‌کنم اما تمرینات خوبی داشتم. شرایط بدنی خیلی خوبی دارم. در بازی‌های حذفی به میدان رفتم و از روحیه مناسبی برخوردارم. تیم ما از تیم‌های خوب بلژیک است و من الان راحت هستم.

فارس: چرا در استاندارد لیژ کم بازی می‌کنی؟

در تیم ما الان به جای 11 بازیکن آماده 28 بازیکن خوب و آماده داریم و همه این بازیکنان نمی‌توانند در ترکیب اصلی قرار بگیرند. همه دوست دارند بازی کنند. از ماه جولای تا به حال هر هفته دو بازی داشتیم و  تیم در هر بازی ترکیب متفاوتی به زمین رفته است. 7 یا 8 بازیکن جابجایی داشتیم. به همه بازی می‌رسد. در تیم‌های بزرگ اروپایی به این شکل از بازیکنان بازی می‌گیرند یک تیم حدود 60 الی 70 بازی در جام‌های داخلی و لیگ‌های اروپایی به میدان می‌رود. در ضمن من قرارداد سه ساله دارم و باید به این قرارداد احترام بگذارم و نظر باشگاه و کادر فنی را بپذیرم. من نمی‌توانم بگویم که باید من داخل ارنج باشم و بازی کنم.

فارس: برای بازی با تایلند به تیم ملی دعوت شدی. این بازی را چطور می بینی؟

دیگر بازی راحتی وجود ندارد. همه بازی‌ها سخت است. ما نباید تایلند را دست کم بگیریم و مثل بازی‌های گذشته مقابل آنها ظاهر شویم. امیدوارم بازی خوبی به نمایش بگذاریم و هواداران استقبال خوبی از این بازی داشته باشند.

فارس: بعد از مدتها هم دوباره با بازیکنان تیم ملی رو به رو می شوی...

خیلی خوشحالم که بعد از 4 ماه مجددا کنار هم‌تیمی‌هایم قرار می‌گیرم و با هم یک بازی جدیدی را تجربه می‌کنیم. این بازی برای آمادگی تیم ملی مفید خواهد بود و با توجه به تعطیلی اردوها این بازی‌ها در آینده به تیم ملی کمک می‌کند.

فارس: دوست داری در جام جهانی با چه تیم‌هایی هم‌گروه شوی؟

32 تیم در جام جهانی حاضر هستند که از بهترین‌های جهانند. در جام جهانی تیم بد نداریم. دوست دارم بیشتر با تیم‌های آمریکای جنوبی هم‌گروه شویم تا شانس صعودمان بیشتر شود. خدا کند با تیم‌هایی مثل آلمان، اسپانیا، برزیل برخورد نکنیم.

فارس: دو اردوی تیم ملی کنسل شده و در روزهای فیفادی بازی نداریم این موضوع به تیم ملی ضربه نمی‌زند؟

در مورد لغو اردوها من به عنوان بازیکن نمی‌توانم صحبت کنم. این مسئله به مسئولین مربوط می‌شود و منِ بازیکن نباید در آن دخالت کنم اما این اردوها و بازی در فیفادی صد در صد به آمادگی تیم ملی کمک می‌کند و هرچه بیشتر بازی کنیم بهتر است.

فارس: در مورد لیگ ایران چه نظری داری و برای بازی در آینده در لیگ برتر فکری داری؟

من به فوتبال به این شکل نگاه نمی‌کنم و تنها فکرم تمرین روز بعد است و الان تمرکزم روی بازی با تایلند است. من بازی به بازی جلو می‌روم و نمی‌توانم بگویم که در آینده چه تصمیمی خواهم گرفت. هر روز یک اتفاق می‌افتد و از آینده خبری ندارم.

فارس: در ایران در مورد گل تو و صعود تیم ملی به جام جهانی خیلی صحبت می‌شود و بعضی‌ها معتقدند گل و صعود تیم ملی شانسی بوده.

من به این چیز‌ها کاری ندارم و همین که مردم را خوشحال کردیم برایم مهم و لذت‌بخش بوده. باید از فوتبال لذت برد و فعلا به جام جهانی فکر می‌کنم.
طبقه بندی: مصاحبه وگفتگو،
برچسب ها: قوچان‌نژاد، جام جهانی، آلمان، اسپانیا، برزیل، مرحله دوم، گل زدن، شادی، شادی مردم، استانداردلیژ، بلژیک، مسولان باشگاه، سایت استقلال تهران جدیدترین اخبارباتصویر، بابک استقلالی، اخبارتیم ملی، تیم ملی ایران، لژیونر، سایت استقلال، سایت استقلال تهران، سایت رسمی استقلال تهران، باشگاه استقلال، باشگاه استقلال تهران،


تاریخ : شنبه 20 مهر 1392 | 02:24 ق.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات