تبلیغات
سایت استقلال,اخبار روز باتصویر
لینکدونی
تحلیل وزن به وزن پولادمردان در آستانه رقابت‌های قهرمانی جهان

در انتظار هت‌‌تریک تقیان و طلای مولایی

تیم ملی وزنه‌برداری ایران از فردا کار خود را در رقابت‌‌های قهرمانی جهان در لهستان آغاز می‌کند.

خبرگزاری فارس: در انتظار هت‌‌تریک تقیان و طلای مولایی


درادامه مطلب تحلیل وزن به وزن وشانس دارهای رفتن

 به روی سکو را ملاحظه میکنید

به گزارش خبرگزاری فارس، پرونده هشتادمین دوره مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی مردان جهان در حالی از فردا برای وزنه‌برداران ایرانی در لهستان گشوده خواهد شد که قرار است در این رقابت‌‌ها 188 وزنه‌بردار از 53 کشور دنیا برای کسب عناوین برتر جهان به روی تخته بروند و این در شرایطی است که تیم ملی وزنه برداری کشورمان با میانگین سنی 22 سال، جوانترین تیم در میان مدعیان کسب عنوان قهرمانی است. 

قصد داریم در زیر به تحلیل وزن به وزن ملی‌پوشان وزنه‌برداری ایران در آستانه برگزاری این رقابت‌ها بپردازیم با این توضیح که رکوردهای مجموع هر وزنه‌بردار که به آنها اشاره شده است، رکوردهای بعضاً غیر رسمی است که در تمرینات تیم ملی به ثبت رسیده است.

62 کیلوگرم:

مجید عسکری

آخرین رکورد مجموع: 305 کیلوگرم

ملی‌پوش جوان کشورمان که پس از رفتن به دسته بالاتر، پس از رقابت‌های یونیورسیاد حالا شرایط جدیدی را تجربه می‌کند از پرروحیه‌ترین وزنه‌برداران کاروان اعزامی به لهستان محسوب می‌شود. البته عسکری با این رکورد مجموع خیلی امیدی به کسب مدال ندارد اما در دوضرب برای کسب مدال بدون شانس نیست و می‌تواند از این لحاظ حضوری موفق را در رقابت‌های لهستان تجربه کند.

وی به خاطر مصدومیت از ناحیه زانو نتوانست آنطور که باید و شاید در رقابت‌های بازی‌های دانشجویان خوش بدرخشد اما با گذشت زمان و آمادگی این ملی‌پوش، او می‌تواند حرف‌های زیادی در قهرمانی جهان برای گفتن داشته باشد. 

 

تیم ملی وزنه‌برداری ایران

 

69 کیلوگرم:

جابر بهروزی:

آخرین رکورد مجموع: 335

جابر بهروزی که پس از سال‌ها انتظار توانست وزنه‌برداری ایران را در دسته میان وزن در آسیا صاحب مدال طلا کند در صورت تکرار رکوردهایش شانس کسب مدال در جهان را هم دارد.

جابر بهروزی همواره نشان داده است که کاهش وزنش در جریان برگزاری رقابت‌ها در دوضرب وی تأثیرگذار است اما تجربه حضور در میادین گذشته می‌تواند از این لحاظ کمک شایان توجهی به وی بکند، هرچند که حضور قهرمان چینی المپیک 2008 پکن که پس از دو سال محرومیت دوباره به روی تخته وزنه‌برداری بازگشته است و همچنین وزنه‌بردار روس، می‌تواند تهدید جدی برای بهروزی باشد.

با این حال همه چیز بستگی به خود جابر دارد و او پتانسیل گرفتن مدال را دارد. 

 

 

سجاد بهروزی:

آخرین رکورد مجموع: 328 کیلوگرم

دیگر وزنه‌بردار 69 کیلویی ایران که در دقیقه 90 کارهای مربوط به خروجش از کشور درست شد، از شانس کمتری نسبت به پسرعمویش برای کسب مدال برخوردار است و تکرار همین رکوردها توسط وی، نمی‌تواند مدال مجموع را برایش به همراه داشته باشد.

بااین حال سجاد می‌تواند مانند سال‌های گذشته یکی از امتیازآوران خوب تیم ملی باشد. او در قهرمانی جهان 2011 عنوان نهمی جهان را کسب کرد اما تجربه حضور در میادین گذشته می‌تواند به وی برای قرار گرفتن در جمع 6 یا 7 وزنه‌بردار برتر جهان در این دسته کمک کند.

 

تیم ملی وزنه‌برداری ایران

 

77 کیلوگرم:

رسول تقیان

آخرین رکورد مجموع: 376 کیلوگرم

رسول تقیان، یکی از پرامیدترین وزنه‌برداران ایران برای کسب مدال طلا و حتی شکستن رکورد جهان امسال در حالی در سومین رقابتش شرکت می‌کند که با کسب دو مدال طلای آسیا و دانشجویان جهان، سعی دارد از این حیث هت‌تریک کرده و سومین مدال طلای خود در سال 2013 را به دست بیاورد.

تقیان که نزدیک به دو سال از حضور در میادین دور بود، استارت را با آسیایی زد و سپس یونیورسیاد را هم با حضوری موفق پشت سر گذاشت. البته قهرمانی جهان با هر دو مسابقه گذشته تفاوت زیادی دارد و حقیقت این است که کار وی برای کسب مدال طلا با وجود وزنه‌بردار چینی بسیار سخت است.

رسول در صورتی که به همین شکل پیش برود به طور حتم یکی از مدال‌آوران تیم ملی در این رقابت‌ها خواهد بود اما اولویت کادرفنی تیم ملی مانند همیشه، اول کسب مدال، سپس طلا و سپس شکستن رکورد جهان توسط این وزنه‌بردار خواهد بود.

رسول در صورت حفظ شرایط می‌تواند رقابتی دیدنی را با وزنه‌بردار چینی به نمایش بگذارد. وی در صورتی که مدال طلای مجموع را می‌خواهد باید به فکر رکورد بالای 370 کیلوگرم باشد. 

 

تیم ملی وزنه‌برداری ایران

 

94 کیلوگرم:

علیرضا دهقان

آخرین رکورد مجموع: 381 کیلوگرم

ملی‌پوشان جوان و شایسته کشورمان که با وجود 17 سال سن در ترکیب تیم ملی بزرگسالان به رقابت‌های قهرمانی جهان اعزام شده است به احتمال زیاد در گروه B رقابت‌ها به روی تخته برود با این حال این موضوع چیزی از ارزش‌های وی کم نمی‌کند.

دهقان در این رقابت‌ها به دنبال شکستن رکورد نوجوانان جهان است اما موضوعی که برای کادرفنی بیشتر اهمیت دارد، مهار موفقیت‌آمیز 6 حرکت وی در قهرمانی جهان است تا حداقل یکی از امتیازآوران خوب ایران در این رقابت‌ها باشد. 

دهقان در صورت حفظ شرایط از سال آینده می‌تواند دسته 94 کیلوگرم کشورمان در بازی‌های آسیایی و سایر رقابت‌های بین‌المللی را بیمه کند.

زدن رکورد مجموع 377 تا 380 برای دهقان در این رقابت‌ها برای مناسب است و در صورت زدن این رکورد از حالا باید حضور در رده‌های نهم تا یازدهم جهان را برای وی متصور بود. 

 

105 کیلوگرم:

کیا قدمی و محمدرضا براری

آخرین رکورد مجموع: 401 (براری) 402 (قدمی)

هر دو وزنه‌بردار برای قرار گرفتن در گروه A روی لبه تیغ قرار دارند.

براری در سال 2011 با مجموع 401 کیلوگرمی که توسط کادرفنی برایش در نظر گرفته شده بود در گروه A قرار گرفت و در لهستان هم می‌تواند در این گروه به رقابت بپردازد.

این دو با اینکه هنوز مشخص نیست در چه گروهی قرار خواهند گرفت اما در دوضرب برای کسب مدال بدون شانس نخواهند بود و مهار وزنه 224 کیلویی در دوضرب می‌تواند آنها را به مدال دوضرب بیشتر از همیشه نزدیک کند.

 

تیم ملی وزنه‌برداری ایران

 

فوق سنگین:

بهادر مولایی

آخرین رکورد مجموع: 455 کیلوگرم

بهادر به همراه تقیان یکی از شانس‌های اصلی کسب مدال محسوب می‌شود. وی که به قول وزنه‌برداران در این روزهای آخر مانده تا رقابت‌‌ها تازه بدنش گل کرده است و توانسته به راحتی مجموع 450 کیلوگرم را پشت سر بگذارد، پتانسیل و انگیزه بالایی برای کسب مدال طلای جهان دارد تا روند موفقیت‌آمیز فوق‌سنگین‌های ایرانی در وزنه‌برداری مانند سال‌های اخیر همچنان ادامه داشته باشد. 

 

تیم ملی وزنه‌برداری ایران

 

به گزارش فارس، تیم ملی وزنه‌برداری ایران که با ترکیبی کاملا متفاوت نسبت به المپیک 2012 لندن به لهستان می‌روند و با توجه به اینکه از 8 نفر اعزامی، 6 وزنه‌بردار برای اولین بار به مسابقات جهانی بزرگسالان اعزام می‌شوند در صورتی که بین 5 تیم اول جهان قرار بگیرد نتیجه خوبی به دست آورده است.

ترکیب جوان وزنه‌برداران که با میانگین سنی 22 سال به قهرمانی جهان می‌روند دفاع از عنوان سومی جهان در پاریس را کمی دشوار کرده است، چراکه تیم‌های چین و روسیه با تمام قدرت در این رقابت‌ها حاضر هستند و میزبان نیز تیم خوبی را تدارک دیده است. با این حال تیم ملی کشورمان هم برای رفتن روی سکوی جهانی بدون شانس نیست و در صورتی که غیرت ایرانی، یک بار دیگر خودی نشان دهد، سومی دوباره جهان امکان‌پذیر خواهد بود. 

در نهایت به نظر می‌رسد تیم ملی کشورمان با کسب دو مدال مجموع به کار خود در این رقابت‌ها پایان خواهد داد. 

در تیم ملی وزنه برداری کشورمان علیرضا دهقان با 17 سال سن، جوانترین و رسول تقیان با 26 سال سن مسن ترین نفرات به شمار می روند، ضمن اینکه بهادر مولایی با 21 سال، مجید عسکری، جابر بهروزی و کیا قدمی با 22 سال، سجاد بهروزی با 24 سال و محمدرضا براری با 25 سال سن، دیگر نفرات تیم ملی کشورمان را در رقابتهای جهانی لهستان تشکیل می دهند. این درحالی است که تیم های ملی چین و روسیه با میانگین سنی 23 سال و تیم میزبان، لهستان با میانگین سنی 25 سال سن در رقابت‌های جهانی شرکت کرده‌اند.

کم سن ترین وزنه بردار شرکت کننده در هشتادمین دوره رقابتهای جهانی وزنه برداری تیرافات سوپالای از تایلند است که 21 آگوست 1997 میلادی (30 مرداد 1376 شمسی) به دنیا آمده و با 16 سال و 62 روز سن در گروه B دسته 69 کیلوگرم رقابتهای جهانی بزرگسالان شرکت می کند. در فهرست کم سن ترین وزنه برداران نام علیرضا دهقان در رده ششم قرار دارد. نماینده وزن 94 کیلوگرم کشورمان روز 7 دی ماه 1375 به دنیا آمده و با سن 16 سال و 293 روز سن، در رقابت‌های گروه B دسته 94 کیلوگرم روی تخته می رود.

مسن ترین وزنه بردار حاضر در رقابت‌های جهانی لهستان هم یک بلژیکی به نام تام گوئگه بوئر از بلژیک است که با 38 سال سن در رقابتهای گروه B دسته 62 کیلوگرم وزنه می زند. 

 

تیم ملی وزنه‌برداری ایران

 

*برنامه رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان

به گزارش فارس، طبق اعلام کمیته برگزاری رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی بزرگسالان جهان از روز یکشنبه 20 اکتبر (28 مهرماه) با رقابت‌های دسته 48 کیلوگرم زنان در شهر وروکلای لهستان آغاز می‌شود.

وزنه‌برداران گروه B و C دسته 56 کیلوگرم مردان نیز در همین روز روی تخته می روند اما رقابت‌های گروه A این وزن در روز دوم (دوشنبه 29 مهر) برگزار می‌شود.

نخستین وزنه بردار ایرانی که روی تخته می‌رود مجید عسکری است. رقابت‌های گروه A دسته 62 کیلوگرم مردان روز سه شنبه 22 اکتبر (30 مهر ماه) برگزار می‌شود و عسکری از ساعت 22 و 30 دقیقه آن روز به وقت تهران، با حریفان جهانی خود رقابت می کند. 

رقابت‌های جهانی لهستان تا روز یکشنبه 27 اکتبر (پنجم آبان ماه) ادامه خواهد داشت. برنامه کامل این رقابتها در زیر آمده است:

یکشنبه 28 مهر: 

گروه C دسته 56 کیلوگرم مردان، گروه B دسته 56 کیلوگرم مردان 

دوشنبه 29 مهر:

گروه C دسته 62 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 56 کیلوگرم مردان 

سه شنبه 30 مهر: 

گروه C دسته 69 کیلوگرم مردان، گروه B دسته 62 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 62 کیلوگرم مردان 

چهارشنبه اول آبان: 

گروه B دسته 69 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 69 کیلوگرم مردان، گروه C دسته 77 کیلوگرم مردان 

پنجشنبه دوم آبان: 

گروه B دسته 77 کیلوگرم مردان، گروه C دسته 85 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 77 کیلوگرم مردان، گروه B دسته 85 کیلوگرم مردان

جمعه سوم آبان: 

گروه C دسته 94 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 85 کیلوگرم مردان 

شنبه چهارم آبان: 

گروه C دسته 105 کیلوگرم مردان، گروه B دسته 94 کیلوگرم مردان، گروه B دسته 105 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 105 کیلوگرم مردان 

یکشنبه پنجم آبان: 

گروه B دسته 105 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 105 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 105+ کیلوگرم مردان
طبقه بندی: کشتی, وزنه برداری ,بوکس،
برچسب ها: تیم ملی وزنه برداری، سنگین وزن، فوق سنگین، میان وزن، سبک وزن، دسته، بهادرمولایی، کیاقدمی، جابربهروزی، تقیان، وزنه برداری، >


Delicious Save this on Delicious Bookmark and Share
[ دوشنبه 29 مهر 1392 ] [ 10:34 ب.ظ ] [ بابک استقلالی ]
درباره وبلاگ

دراین وبلاگ سعی شده تا بتوانیم کلیه اخبارهای ورزشی ایران وجهان علی الخصوص فوتبال وبطوراخص استقلال تهران وتیم ملی ازمتن تاحاشیه هایش راپوشش خبری بدهیم
نظر سنجی
 • سلام.به نظرشماهوادارواقعی که درهرشرایط فقط استقلال برایت مهمه آیاداش علی منصوریان توانایی رساندن استقلال رابه صدر یاحداقل جام باشگاه ها میرساند.یعنی میتوان بهش اعتمادکرد یانه؟


 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت