ال‌کلاسیکوی ۱۶۷ از دریچه آمار

خبرگزاری تسنیم: بارسلونا شنبه شب در شرایطی از رقیب دیرینه خود پذیرایی می‌کند که آمار و ارقام چند بازی اخیر رودرروی ۲ تیم حکایت از برتری کهکشانی‌ها در ال‌کلاسیکوها دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یکصدوشصت‌وهفتمین جدال رودرروی تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید در لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا فرداشب (شنبه) در شرایطی برگزار می‌شود که بیش از .......

......یک سال از ثبت آخرین پیروزی آبی‌واناری‌پوشان کاتالونیا در ال‌کلاسیکو می‌گذرد.
 آخرین باری که بارسلونا در نیوکمپ توانست رئال مادرید را شکست دهد بازی رفت سوپرجام اسپانیا در ماه آگوست سال 2012 بود که با نتیجه 3 بر 2 بر مردان ژوزه مورینیو غلبه کردند هرچند آنها با قبول شکست 2 بر یک در بازی برگشت به خاطر گل زده کمتر در خانه حریف جام را به کهکشانی‌ها تقدیم کردند.

2 قدرت سنتی فوتبال اسپانیا

بازی فردا شب 2 قدرت سنتی فوتبال اسپانیا اما آمارهای جالب توجه دیگری هم دارد که آنها را در زیر مشاهده می‌کنید:

* بارسلونا در 5 ال‌کلاسیکوی اخیر، چه در لالیگا و چه در جام حذفی اسپانیا، نتوانسته است بر کهکشانی‌ها غلبه کند. در این 5 بازی 3 بار رئال مادرید برنده میدان بود و 2 بار دیگر بازی با تساوی به پایان رسیده است.

* در آخرین ال‌کلاسیکو که در ماه مارس امسال برگزار شد، این کهکشانی‌ها بودند که با نتیجه 2 بر یک بارسلونا را در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو شکست دادند.کریم بنزما و سرخیو راموس در آن بازی برای رئال مادرید گلزنی کردند تا تک گل لیونل مسی برای کاتالان‌ها سودی نداشته باشد.

یک هفته پیش از آن بازی هم کهکشانی‌ها توانسته بودند در بازی برگشت جام حذفی اسپانیا در نیوکمپ بارسلونا را با نتیجه 3 بر یک شکست دهند تا با احتساب تساوی یک بر یک بازی رفت، در مجموع با نتیجه 4 بر 2 راهی فینال شوند، هرچند که در آن بازی مغلوب اتلتیکومادرید شدند.

* بارسلونا و رئال مادرید در مجموع 224 بار در رقابت‌های رسمی برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند که سهم رئال 90 پیروزی و ‌سهم بارسلونا 86 پیروزی بوده است و 48 بار هم حاصل جدال 2 تیم مساوی بوده است.در این 224 بازی بارسلونا 361 گل و رئال مادرید 378 گل زده‌اند

* در لالیگا هم 2 تیم 166 بار برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند که رئال مادرید 70 بار و بارسلونا 64 بار برده‌ است و 32 بار هم نتیجه بازی 2 تیم مساوی بوده است. از این 166 بازی 83 بازی در نوکمپ برگزار شده است که بارسلونا 47 بار برنده و 19 بار بازنده میدان را ترک کرده و 17 بار هم به تقسیم امتیازات با میزبان خود رضایت داده است. 

                             کهکشانی‌ها

* لیونل مسی با 11 گلی که به رئال مادرید زده است با آلفردو دی‌استفانو، اسطوره آرژانتینی سال‌های دور رئال مادرید مشترکاً به عنوان برترین گلزن تاریخ ال‌کلاسیکوها در لالیگا شناخته می‌شود.

* کریستیانو رونالدو با گلی که در ماه اکتبر سال 2012 به بارسلونا زد به اولین بازیکنی تبدیل شد که در 6 ال‌کلاسیکوی متوالی گلزنی می‌کند.

* مسی تاکنون در 25 بازی برابر رئال مادرید به میدان رفته است که در این بازی‌ها 18 گل به کهکشانی‌‌ها زده و 11 پاس گل هم داده است. بارسلونا در 11 ال‌کلاسیکویی که مسی را در ترکیب داشته است برده، در 7 ال‌کلاسیکو باخته و در 7 تای دیگر هم مساوی کرده است.

* در سمت دیگر هم کریستیانو رونالدو تا به حال در 19 ال‌کلاسیکو حضور داشته که در آنها 12 گل زده، یک پاس گل داده، 5 بار شاهد پیروزی تیمش بوده و 8 بار هم بازنده از میدان خارج شده است.
طبقه بندی: فوتبال دراروپا،
برچسب ها: کریستین رونالدو، لیونل مسی، دربی، ال کلاسیکو، لالیگا، تاریخی، یکصدوشصت وهفتمین بازی، رکوردهای عالی، نیوکمپ، میزبان، ریال مادرید، بارسلونا، بارسا، کریم بن زما، سانتیاگوبرنابیو، ronaldo، lesi، realmadrid، barsa، barselona،


تاریخ : جمعه 3 آبان 1392 | 02:07 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات