مجیدی، اسطوره استقلال و میلیون‌ها جوان ایرانی!

خداحافظی کاپیتان استقلال، یکی از سه اتفاق مهم هفته فوتبال ایران از نظر سوئدی‌ها

بنابه اعتقاد سوئدی‌ها خداحافظی فرهاد مجیدی از دنیای ورزش یکی از سه اتفاق مهم فوتبالی ایران در هفته‌ای که گذشت بوده است.

خبرگزاری فارس: خداحافظی کاپیتان استقلال، یکی از سه اتفاق مهم هفته فوتبال ایران از نظر سوئدی‌هابه گزارش خبرگزاری فارس، خداحافظی ناگهانی کاپیتان 37 ساله آبی‌پوشان استقلال در پایان بازی با مس کرمان نه فقط هواداران پرشمار قدیمی‌ترین تیم باشگاهی ایران را متعجب و شگفت‌زده کرد، حتی باعث حیرت سوئدی‌‌های فوتبال دوست شد.

در گزارشی که یک پایگاه فوتبال در کشور سوئد منتشر کرد، از این اتفاق به عنوان یکی از سه رویداد مهم فوتبالی ایران نامبرده شد.

در این گزارش از حذف تیم ملی نوجوانان ایران در رقابت‌های جام جهانی زیر 17 ساله‌ها در کشور امارات و هم‌چیز صدرنشینی پرسپولیس پس از بیش از 110 هفته به عنوان دو اتفاق مهم دیگر فوتبال ایران نام به میان آمده است.

*فرهاد مجیدی، اسطوره استقلال و محبوب میلیون‌ها ایرانی

سایت سوئدی عنوان کرد فرهاد مجیدی، اسطوره استقلال و محبوب میلیون‌ها جوان طرفدار تیم آبی‌پوش، در هفته ای که گذشت به صورت ناگهانی با تصمیمی شگفتی‌ساز اقدام به آویختن کفش‌های خود کرد.

در این گزارش ذکر شد: هر چند او با استقلال قراردادی تا پایان فصل داشت، تصمیم گرفت در بازی با مس کرمان به دوران طولانی ورزشی‌اش نزد آبی‌پوشان خاتمه دهد. برای این منظور پیراهن آبی را از تن خارج کرد و دور میدان در ورزشگاه آزادی دوید. در گوشه‌ای از زمین پیراهن آبی را روی چمن گذاشت و آن را به نشانه احترام بوسید. این اتفاق باعث شد تا به شدت مورد تشویق هواداران قرارگیرد.

در ادامه این گزارش عنوان شد مجیدی 37 ساله با حضور در کلاس مربیگری به حضور خود در ورزش فوتبال ادامه می‌دهد.

خداحافظی کاپیتان استقلال

*باخت از نیجریه از نگاه سوئدی‌ها

در این گزارش همچنانکه قبلا ذکر شد، از باخت سنگین 4 بر یک ایران از نیجریه در رقابت‌‌های امارات 2013 به عنوان یکی از دو اتفاق مهم دیگر هفته فوتبال کشورمان، نام به میان رفته است.

این سایت نوشت: ایران با قبول باخت 4 بر یک از نیجریه مجوز حضور در جمع 8 تیم باقیمانده جام را از دست داد. این تیم البته با توجه به امکاناتش تلاش کرد بیشتر از توانش کسب افتخار کند. البته در بازی با نیجریه، حریف آفریقای بارها مرتکب اشتباهاتی شد. اما نوجوانان ایرانی از این اشتباهات استفاده نکردند.

دو گل زودهنگام حریف آفریقایی باعث شد تا به رویای تیم ایران پایان داده شود.

*صدرنشینی پرسپولیس آخرین اتفاق

آخرین اتفاق نامبرده شده توسط این سایت‌، صدرنشینی پرسپولیس در لیگ برتر ایران پس از 110 هفته انتظار بوده است.

سایت سوئدی عنوان کرد:پس از چند سال شکست و ناکامی در لیگ، پرسپولیس باردیگر خودش را در بالای جدول لیگ برتر ایران دید. علی دایی این تیم را به عنوان مربی به صدر جدول رساند تا سرخ‌ها صدرنشینی را بالاخره تجربه کنند، آن هم پس از 110 هفته انتظار و دوری.

این سایت ادامه داد: پس از گذشت 14 هفته از فصل جاری،‌ پرسپولیس 8 برد کسب کرد، 3 تساوی بدست آورد و 3 بار نیز بازنده شد. با 27 امتیاز آنها اکنون یک امتیاز برتری نسبت به فولاد خوزستان و تراکتورسازی تبریز دارند.
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،
برچسب ها: سایت استقلال تهران، خداحافظی، خداحافظی کاپیتان، خداحافظی کاپیتان استقلال، فرهادمجیدی، علی دایی، سرمربی،


تاریخ : جمعه 10 آبان 1392 | 10:23 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات