تبلیغات
سایت استقلال,اخبار روز باتصویر
لینکدونی
علی كریمی در یادداشتی از ناصر حجازی به عنوان اسطوره‌ای یاد كرد كه چهره‌ای یكرنگ و استثنایی در فوتبال ایران دارد.در یادداشتی كه علی كریمی به مناسبت افتتاح سایت ناصر حجازی نوشته، آمده است: «در حالی كه فضای فوتبال را ریا كاری و تظاهر مسموم كرده است و در روزگارانی كه نوكرم و چاكرم‌های مصنوعی و مصلحتی همه جا رایج شده است، ناصر حجازی را باید اسطوره‌ای با شخصیت، چهره‌ای یكرنگ و استثنایی در این فوتبال به حساب آوریم.

او سال‌های سال در كنج خانه‌اش و بی‌توجه به هیاهوی پوشالی اطراف خویش، سخت‌ترین تبعیض‌ها، ظلم‌ها و بی‌اعتنایی‌ها را دیده اما به هیچ قیمتی حاضر نشده است تا به فروش گذاشته شود.

این اسطوره به واقع كمیاب ما، كرنش را بلد نیست. ناصر حجازی چهره‌ای مقاوم در مقابل زورگویان است. او بدون هیچ ملاحظه‌كاری معایب را می‌گوید و دلسوزی راستین است كه هرگز تن به خوش خدمتی نداده است و حرف‌هایش همواره در راستای مصلحت فوتبال و ضد مصلحت شخصی خویش بوده است.هر چند این روزها كه حال و روز خوشی ندارد، صاحب منصبان پست و مقام‌های گوناگونی به او تعارف می‌كنند اما ای كاش آن روزگارانی كه حجازی به خاطر بی‌اعتنایی‌ها مجبور به زندگی سخت و طاقت‌فرسا در بنگلادش شده بود، او را به بازی می‌گرفتند.

هر چند كه حجازی اهل بازی نبوده و نیست كه اگر این طور بود، هیچ گاه حجازی نبود. او همیشه خواسته خودش باشد. درود به مرام و عزت او كه می‌توانیم همواره به چنین اسطوره‌ای افتخار كنیم و مرام و معرفت ایشان را برای دیگران الگوسازی كنیم.

مردی كه هیچ گاه دنبال باد نرفته است و همواره در تلاطم و جهت خلاف جریان آب شنا می‌كند.در خاتمه، فوتبال تمام می‌شود، همان‌طور كه سال‌هاست فوتبال را برای حجازی تمام كرده‌اند اما آنچه از ایشان باقی مانده است همانا شخصیت منحصر به فرد، مرام پهلوان منشانه و یكرنگی‌های همیشگی‌اش است. خدایا او را برای ما حفظ كن».

طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،
[ سه شنبه 30 فروردین 1390 ] [ 09:19 ق.ظ ] [ بابک استقلالی ]
درباره وبلاگ

دراین وبلاگ سعی شده تا بتوانیم کلیه اخبارهای ورزشی ایران وجهان علی الخصوص فوتبال وبطوراخص استقلال تهران وتیم ملی ازمتن تاحاشیه هایش راپوشش خبری بدهیم
نظر سنجی
 • سلام.به نظرشماهوادارواقعی که درهرشرایط فقط استقلال برایت مهمه آیاداش علی منصوریان توانایی رساندن استقلال رابه صدر یاحداقل جام باشگاه ها میرساند.یعنی میتوان بهش اعتمادکرد یانه؟


 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت