ایران-ایتالیا؛ شگفتی دیگری خلق می‌شود؟لیگ جهانی والیبال

ایران-ایتالیا؛ شگفتی دیگری خلق می‌شود؟


تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های لیگ جهانی والیبال جمعه برابر ایتالیا قرار خواهد گرفت.کار رسمی کواچ و مردان والیبال ایران در لیگ جهانی 2014 از ساعت 23 جمعه، 9 خردادماه آغاز می‌شود؛ تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی خود در لیگ جهانی روزهای 9 و 11 خرداد میهمان ایتالیا است؛ بازی اول این دو تیم در شهر تریسته و در سالن پالا تریسته برگزار خواهد شد. ملی‌پوشان ایران

ادامه مطلب رابخوانید
در لیگ جهانی امسال با تیم‌های برزیل، ایتالیا و لهستان در گروه نخست قرار دارند. برزیل و ایتالیا به ترتیب با کسب 9 و 8 مدال طلا جز پرافتخارترین تیم‌های این پیکارها محسوب می‌شوند و این نشان می‌دهد که شاگردان کواچ کار دشواری در پیش دارند.

* لاجوردی‌پوشان با توپ پر مقابل شاگردان کواچ

تیم ملی والیبال ایتالیا، نخستین حریف شاگردان کواچ در رقابت‌های لیگ جهانی است که تمام علاقمندان به والیبال به خوبی می‌دانند که ایران کار سختی برابر این تیم در پیش دارد. در دوره گذشته رقابت‌های لیگ جهانی ملی‌پوشان ایران با هدایت خولیو ولاسکوی آرژانتینی توانستند از مجموع دو بازی 4 امتیاز کسب کنند و حالا بازهم قسم شده‌اند تا در خاک ایتالیا، لاجوردی‌پوشان را به زانو دربیاورند؛ هرچند که به گفته بسیاری از کارشناسان گرفتن حتی دو امتیاز از دو بازی پیش‌رو هم برای ایران بسیار ارزشمند خواهد بود، چراکه ایتالیای امسال با ایتالیای دوره گذشته تفاوت‌هایی دارد. مردان سرزمین چکمه در دو بازی نخست خود در خاک برزیل توانستند حریف قدرتمند خود را دو بار شکست داده و 6 امتیاز ارزشمند را از سرزمین قهوه سوغات بیاروند. لاجوردی‌پوشان با میانگین سنی 25.81 تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت و با توپ پر برابر ایران قرار می‌گیرند تا ضمن جبران شکست‌ دوره گذشته، پیروزی‌‌های این دوره را تداوم بخشند.

تیم ملی ایتالیا امسال با توماس برتا، جیری کوار، سیمونه پارودی، لوکا وتوری، آنتونیو کوروتا، گابریله ماروتی، سالواتوره روسینی، داویده سایتا، ایوان زایتسف، فیلیپو لانزا، سیمونه بوتی، دانیله ماتزونه، دراگان تراویتسا، ماتئو پیانو، امانوئله بیرار‌لی، میکله بارانوویچ، آندره‌آ جیووی، جولیو سابی، سیمونه آنزانی، ماسیمو کولاچی، میکله فدریتزی و لوییجی رانزاتو وارد لیگ جهانی شده‌اند. مائورو بروتو، سرمربی تیم ملی ایتالیا است و آندره جیانی،‌ ستاره پیشین آتزوری به او کمک می‌کند.

* دومین تیم پرافتخار لیگ جهانی با نسلی طلایی

آتزوری‌ها همواره یکی از مدعیان جدی قهرمانی در لیگ جهانی بوده‌اند و بی‌وقفه هم در تمامی دوره‌های آن از سال 1990 حضور داشته‌اند؛ ایتالیا از حیث مدال و عنوان دومین تیم پر افتخار پس از برزیل در لیگ جهانی محسوب می‌شود. دومین تیم پر افتخار پس از برزیل در لیگ جهانی و دارنده 8 عنوان قهرمانی یکی از حریفان سرشناس ایران محسوب می‌شود. بازی‌های ایران و ایتالیا همیشه در سال‌های اخیر دیدنی و حساس بوده و آتزوری‌ها از روزی که ولاسکو، سرمربی اسبق این تیم سرمربی تیم ایران شد، حساسیت بیشتری نسبت به گذشته هم از خود نشان می‌دهند. حالا هم که اسلوبودان کواچ هدایت ایران را برعهده دارد و نکته مثبتش هم داشتن سابقه فعالیت در سری آ ایتالیا است؛ حضور کواچ در لیگ ایتالیا موجب شده تا وی شناخت کاملی از سبک بازی این تیم و تک‌تک بازیکنان ایتالیا داشته باشد.

ایتالیا بعد از پشت سر گذاشتن چندین سال از آن دوران طلایی با نسل تازه‌ای از ستاره‌های جوان و البته استثنایی خود در این دوره به دنبال تکرار آن روزهای طلایی با ولاسکو است. جوانانی چون زایتسف، تراویتسا، پرودی، بیرارلی و... با کسب تجربه اندوزی لازم می‌خواهند جا پای بزرگان بازنشسته‌ای چون ماسترنجلو، الساندرو فی، ورمیگلیو و جیانی بگذارند.

* تغییرات تاکتیکی و حملات بی‌رحمانه لاجوردی‌پوشان

نتایج لاجوردی‌پوشان در این دوره از مسابقات لیگ جهانی و کسب دو پیروزی در خاک برزیل برابر تیم قدرتمند برزیل نشان می‌دهد که این تیم یکی از بهترین‌های لیگ جهانی محسوب می‌شود. لاجوردی‌پوشان چند بازیکن جوان داشتند که در این مسابقات به اوج آمادگی رسیده‌اند و مربیان تیم ملی ایتالیا هم به خوبی از توانایی‌های آنها استفاده می‌کنند.

لاجوردی‌پوشان تغییرات زیادی داشته‌اند که مهم‌ترینش هم تغییر پست زایتسف است؛ این بازیکن پیش از دوره گذشته در پست دریافت کننده بازی می‌کرد، اما بروتو، سرمربی ایتالیا تصمیم گرفته تا از این بازیکن جوان و خوش آتیه در پست پشت‌خط زن استفاده کند.

ایتالیایی‌ها مانند بسیاری از تیم‌های جهان در دریافت اول با مشکلاتی روبرو هستند، اما در مقابل در حملات بسیار بی‌نقص کار می‌کنند و در اکثر حملات اول توپ را به امتیاز تبدیل می‌کنند. لاجوردی‌پوشان اسپک‌های بسیار خوبی می‌زنند؛ زایتسف از جمله پشت‌خط زن‌های ایتالیا است که به خوبی در حملات شرکت می‌کند و برای تیم‌شان امتیاز کسب می‌کند. تغییر پست زایتسف بسیار مفید بود، چراکه وی در دیدار برابر ایتالیا عملکردی استثنایی داشت و سال گذشته هم یکی از بهترین‌ اسپکرهای لیگ جهانی شناخته شد.طبقه بندی: والیبال ,هندبال, بسکتبال،
برچسب ها: لیگ جهانی والیبال، ایتالیا، ایران، میزبان، مهمان، کواچ، خولیو ولاسکو،


تاریخ : پنجشنبه 8 خرداد 1393 | 01:45 ق.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات