میلادفخرالدینی تجربه‌ای که مهدی مهدوی‌کیا در 24 سالگی‌اش پشت سر می‌گذاشت با وضعیتی که اکنون میلاد فخرالدینی با آن روبه‌رو است تفاوتی دارد از زمین تا آسمان.
مهدی آن روزها ستاره تابناک بوندس‌لیگا بود. موقعیتی برگرفته از فرصت بازی‌های متعدد در تیم ملی و درخشش در قاره آسیا. مهدوی‌کیا جوان اول فوتبال آسیا که موفق شد در جوانی بوندس‌لیگا را هم تسخیر کند. او ابتدا برای بوخوم بازی کرد و بعد مرد اول شهر هامبورگ شد. 

مهدی به این سبب سال‌ها در تیم ملی نیز یکه‌تازی می‌کرد و جناح راست دو قبضه در اختیارش بود. 

حتی محمد نوازی با آن یال و کوپالش پشت خط مهدی جا می‌ماند. به زعم بسیاری، نوازی آن روزها حتی مستحق بازی در تیم‌های اروپایی هم بود اما تفاوت مهدی با.............

ادامه مطلب رابخوانید
بازیکنان همرده خودش بسیار می‌نمود و مربیان تیم ملی او را همواره بر دیگر هم‌پستی‌هایش ارجح می‌دانستند. 

تمام دارایی‌های مهدی را ماحصل سرعت و چالاکی‌اش می‌دانستند. تمام وجه تمایز و تفاوتش با همقطارانش همین بود؛ سرعت، سرعت و سرعت. بازیکنی نظیر مهدوی‌کیا که سرعتش سرسام‌آور باشد، ارسال‌هایش دقیق و به اصطلاح سانتیمتری و از فاکتور تجربه هم سود ببرد پس از او دیگر در فوتبال ایران نیافتیم. 

حسین کعبی تنها در بازه‌ای کوتاه ظهور کرد. بازیکنی که به سبب سن بالایش دوام آنچنانی نداشت و خیلی زود بدل به یک بازیکن درجه دو شد. 

میلادفخرالدینی
حالا میلاد فخرالدینی را می‌بینیم. بازیکنی که چالاکی و سرعتش ما را به یاد دوران اوج مهدوی‌کیا می‌اندازد. 

بازیکنی که لب خط را به اصطلاح فوتبالیست‌های کوچه خیابانی اتوبان می‌کند و می‌تواند در 24 سالگی همان بازیکن آرمانی باشد که روزگاری در قامت مهدوی‌کیا می‌دیدیم. 

در نخستین بازی استقلال در لیگ چهاردهم نوید ظهور یک هافبک- مدافع رونده، سریع و چالاک داده شد. میلاد فخرالدینی می‌تواند بزودی زود همان مهدوی‌کیای رویا‌های‌مان باشد؛ بازیکنی که در فوتبال آسیا بدل شود به مهره‌ای ارزشمند و آینده‌دار و حتی به همین زودی‌ها دروازه تیم‌های اروپایی را هم به روی خود بگشاید. 


میلاد فخرالدینی نه فقط به واسطه نخستین نمایش تحسین‌برانگیزش با لباس استقلال که از سال‌ها پیش زیر نظر بود و به زعم بسیاری از کارشناسان از سر بدسلیقگی کارلوس کروش از رسیدن به جام جهانی فوتبال بازماند. 


میلاد فخرالدینی را از همین حالا می‌توان در ترکیب تیم ملی در جام ملت‌های آسیا هم دید، اگر بدشانسی گزندی بر رویاها و آرزوهایش وارد نسازد. میلاد می‌تواند در جام ملت‌های آتی ستاره تابناک آسمان فوتبال ایران هم باشد و شاید یکی هموزن و هم‌اندازه مهدوی‌کیا برای فوتبال آسیا. 

میلاد فخرالدینی را بی هیچ جانبداری خاصی جدی بگیرید. او را اینچنین دیده‌ایم، بسیار غنی و آینده‌دار. استقلال بازیکنی را یافته است که پتانسیل و ظرفیت بدل شده به بازیکنی به یادماندنی را در فوتبال ایران و آسیا دارد. برای میلاد می‌توان آینده درخشانی را تصویر کرد. شاید چیزی نزدیک به آنچه برای مهدوی‌کیای بزرگ رقم خورد... 


میلاد فخرالدینی: از قلعه‌نویی بپرسید چطور بودم 


بعد از کرار جاسم این میلاد فخرالدینی بود که با فرارهای پی‌درپی‌اش امان حریف را برید. فخرالدینی پس از برد استقلال چنین گفت: 

«‌از هواداران ممنونم که اینقدر خوب و تا آخرین لحظه از استقلال حمایت کردند، امیدوارم در بازی‌های بعدی هم استقلال را تنها نگذارند و از ما حمایت کنند.» 

از فخرالدینی درباره اینکه عملکردش چگونه بود پرسیدند که او گفت: 

«من نباید در مورد عملکرد خودم حرف بزنم بلکه کادر فنی می‌تواند در این خصوص صحبت کند. امیدوارم بتوانم به استقلال کمک کنم و تمام تلاشم هم برای بهتر شدن و خدمت به استقلال است.»طبقه بندی: بیوگرافی بازیکنان،
برچسب ها: سایت استقلال، سایت باشگاه استقلال، اخباراستقلال، خبرهای تازه استقلال، خبرهای تازه باشگاه استقلال، عکس وتصویراستقلال، اخبارلیگ برترایران،


تاریخ : یکشنبه 12 مرداد 1393 | 01:52 ق.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات