نکات خواندنی از دیدارهای این هفته لیگ برترنکات خواندنی از دیدارهای این هفته لیگ برتر


هفته چهارم لیگ برتر با انجام هفت دیدار در روز سه شنبه آغاز خواهد شد.به گزارش "ورزش سه"، هفته چهارم مسابقات لیگ برتر فوتبال با انجام هفت دیدار در روز سه شنبه آغاز خواهد شد. در ادامه نگاهی به نکات جالب رویارویی های این هفته خواهیم داشت:

ادامه مطلب رابخوانید

نگاه تراکتور در مشهد به صدرجدول
پدیده مشهد و تراکتورسازی تبریز، 2 تیم از 5 تیم بی شکست مسابقات لیگ‌برتر، دیدار چهارم خود را با انگیزه های متفاوت برگزار می‌ کنند این دیدار در ساعت 17:30 زودتر از همه بازی های لیگ شروع خواهد شد.
1. دیدار تراکتورسازی و پدیده مشهد اولین دیدار تاریخ 2 تیم است.
2. هر 2 تیم، از حیث دریافت یک گل با هم برابر هستند.
3. هر 2 تیم میزبان ملوان بوده اند و ملوان حریف مشترک 2 تیم در بازی های گذشته بوده است. تراکتور برابر ملوان یک ـ صفر برنده شد اما پدیده با حریف به تساوی بدون گل رسیده است ...
4. تراکتورسازی در صورت پیروزی برابر پدیده و شکست احتمالی سپاهان، صدرنشین مسابقات فوتبال لیگ‌برتر خواهد بود.
نویدکیای دوم رو در روی تیم سابق
نفت تهران و سپاهان جزو مدعیان قهرمانی در لیگ سال گذشته بودند که در پایان رقابت ها رتبه سوم و چهارم لیگ را به دست آوردند و حالا سپاهان برای تداوم صدرنشینی و نفت برای بازگشت به جرگه مدعیان با هم روبه‌رو می‌ شوند.
1. سپاهان و نفت، پرگل ترین بازی های لیگ‌برتر را داشته اند ... در بازی های این 2 تیم 8 گل زده و خورده وجود داشته است ...
2. نفت در صورت پیروزی می‌ تواند تا رتبه دوم جدول رده بندی بالا بیاید.
3. آخرین بازی سپاهان و نفت روز 22 فروردین امسال با پیروزی یک ـ صفر سپاهان تمام شد.
4. در 8 بازی گذشته 2 تیم، سپاهان با 5 برد 2 مساوی یک باخت 13 گل زده و 7 گل خورده عملکرد بسیار خوبی نسبت به حریف در مصاف های رو در رو داشته است.
5. از مردان مشترک این 2 تیم می‌ توان به یعقوب کریمی اشاره کرد، در حال حاضر یار مشترک این 2 تیم رسول نویدکیاست که سال گذشته در نفت و امروز در سپاهان بازی می‌ کند.
حتی با ختشان هم یک شکل بود!
گسترش فولاد و پیکان، تیم های دوازدهم و سیزدهم لیگ‌برتر، در حالی به مصاف هم می‌ روند که در بازی گذشته، برابر حریفان خود نتیجه 3 امتیازی نداشتند.
1. گسترش فولاد سال گذشته به لیگ‌برتر آمد، زمانی که پیکان در لیگ دسته اول بود بنابراین 3 تیم برای اولین بار در لیگ‌برتر به مصاف هم می‌ روند.
2. این 2 تیم در ادوار گذشته صاحب یک سرمربی مشترک به نام فرهاد کاظمی بوده اند.
3. 2 تیم در امتیاز 2 و تفاضل گل 2 با هم برابرند.
4. نتایج مشترک این 2 با حریفان خود جالب است. هر 2 تیم با نتیجه 2 ـ صفر به سپاهان باخته و هر 2 تیم با سایپا به تساوی بدون گل رسیده اند.
5. در صورت کسب برد توسط هر کدام از 2 تیم، صعودشان به رتبه پنجم امکان پذیر است.
سرمربیان سابق پرسپولیس، آهن سرخ!
2 تیم آهنی لیگ‌برتر در حالی به مصاف هم می‌ روند که راه‌آهن و ذوب‌آهن 2 تیم از سه تیمی هستند که از 3 بازی گذشته خود در 2 بازی، شکست خورده اند.
1. آخرین بازی 2 تیم روز 22 فروردین امسال انجام شد، ذوب‌آهن بازی را یک ـ صفر برد.
2. حمید استیلی و گل‌محمدی، سرمربیان 2 تیم، سال ها در پرسپولیس همبازی بودند و طی سال های دهه 90 سرمربیگری در پرسپولیس را هم تجربه کرده اند.
3. 2 تیم 18بار در لیگ‌برتر بازی کرده اند، 9 برد برای ذوب‌آهن و 3 برد برای راه‌آهن ثبت شده و 6 بازی مساوی تمام شده است. ذوبی ها 24 گل زده اند و راه‌آهن هم 16 گل به ثمر رسانده است.
4. راه‌آهن 2بار در خانه به فولاد و استقلال باخته است، ذوب‌آهن هم در خانه مغلوب تیم فوتبال صبای قم شده است.
5. حداکثر رتبه متصور برای راه‌آهن سوم در صورت برد آنها و شکست استقلال و پدیده است اما ذوب‌آهن حداکثر قابلیت صعود تا رتبه هفتم را دارد ...
یک پدیده با 2 تفاوت!
صبای قم از بی شکست های بالانشین لیگ‌برتر به مصاف نفت مسجدسلیمان می‌ رود که 3 امتیاز کمتر از صبا ارد و 8 پله پایین تر از تیم قمی ایستاده است.
1. پدیده حریف مشترک 2 تیم بوده است، صبا در مشهد با پدیده مساوی کرده اما نفت مسجدسلیمان در خانه خود برابر پدیده بازنده شده است.
2. نفت مسجدسلیما با 3 گل منفی بدترین تفاضل گل لیگ را دارد و با شکست 3ـ صفر برابر پدیده بدترین باخت لیگ را هم دشت کرده است.
3. دیدار 2 تیم اولین مصاف برگزارشده بین 2 تیم است.
4. صبا در صورت برد شانس صعود به رتبه دوم را هم دارد و نفت مسجدسلیمان با یک برد می‌ تواند حداکثر تا رتبه پنجم بالا بیاید.
5. میلاد سلیمان فلاح بازیکن امروز نفت مسجدسلیمان سابقه بازی در تیم صبا را دارد.
ژنرال روبه‌روی مردی که خیلی مَرده!
استقلال و سایپا، در حالی به مصاف هم می‌ روند که سابقه بازی 2 تیم به 22 سال می‌ رسد ... همه چیز استقلال و سایپا از باخت 4 ـ یک آبی ها شروع شد.
1. استقلال 6 امتیازی در رتبه چهارم و سایپا 3 امتیازی در رتبه نهم هستند، این برد می‌ تواند استقلال را صدرنشین کند، اگر سپاهان به نفت تهران ببازد و استقلال با نتیجه ای پرگل برنده باشد.
2. جدال قلعه‌نویی و مجید جلالی همیشه یادآور هفته آخر لیگ هشتم است که برد تیم جلالی باعث قهرمانی استقلال شد. آن حکایت معروف را که به یاد دارید؟! «مجید جلالی خیلی مَرده!»
3. جعفر مختاری فر، عابدزاده، حسن کاظمی، مهدی فنونی زاده، امیرآبادی، یدالله اکبری، محمد محمدی و ... یاران مشترک 2 تیم هستند، در حال حاضر 2 تیم یار مشترک ندارند.
4. آخرین بازی 2 تیم، برد 2 ـ صفر استقلال برابر سایپا در روز 20 بهمن 92 را رقم زد.
5. در سال 85 و در لیگ ششم، سایپا در هر 2 بازی رفت و برگشت استقلال را برد اما از آن پس در 14 بازی، استقلال 7 برد، 5 مساوی و 2 باخت برابر حریف داشته است.
فولاد به برد سوم می‌ اندیشد
داربی خوزستان، اولین داربی غیرتهرانی لیگ امسال است، دیدار فولاد قهرمان پارسال که در کورس صدرنشینی است و استقلال خوزستان که مدعی رتبه آخر جدول است!
1. فولاد هنوز مساوی ندارد و استقلال خوزستان هنوز به برد نرسیده است.
2. فولاد می‌ تواند با یک برد خوب، به احتساب باخت سپاهان به نفت، مساوی تراکتور و پدیده برابر هم و نبردن استقلال برابر سایپا، صدرنشین لیگ شود.
3. آخرین بازی 2 تیم روز 13 دی 92 انجام شد، بازی را فولاد 2 ـ صفر برد، بازی رفت سال گذشته را هم فولاد 3 ـ 2 برد.طبقه بندی: لیگ برتر ایران،
برچسب ها: بابک استقلالی، نکات جالب، لیگ برتر، اخبارلیگ برتر، اخباراستقلال، تازه ترین اخبارباشگاه استقلال،


تاریخ : دوشنبه 27 مرداد 1393 | 03:41 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات