محمدی ضربه‌ فنی شدپایان کار تیم ملی کشتی آزاد بدون طلا

محمدی ضربه‌ فنی شد


آخرین فینالیست تیم ملی کشتی آزاد ایران با مدال نقره مسابقات کشتی قهرمانی جهان را ترک کرد.
بقیه مطالب کشتی را در ادامه مطلب بخونید

به گزارش "ورزش سه"، سیداحمد محمدی کشتی گیر وزن 65 تیم ملی ایران دقایقی پیش مقابل رومانوف از روسیه قرار گرفت و مغلوب حملات بی وقفه و انرژی تمام نشدنی او شد.

حریف روس که در ابتدا محمدی را با یک دست و یک پا روی پل برده بود، در نهایت قبل از پایان 3 دقیقه اول محمدی را در منطقه قرمز تشک ضربه کرد و مدال طلای این وزن را با شایستگی به گردن آویخت.

محمدی که در مسابقات امروز فوق العاده کار کرده بود و مدال نقره پاداشی بر درخشش او محسوب می شود. تیم ملی کشتی آزاد ایران که با چهره ای تازه در این رقابت ها حاضر شده بود امروز به مقام دوم کشتی جهان رسید.

محمدیان، با تکرار خاطره خادم به تاریخ پیوست


برای دومین بار در تاریخ کشتی آزاد ایران یک قهرمان مدال و افتخارآفرینی پدر را تکرار کرد.


به گزارش "ورزش سه"، محمدحسین محمدیان در حالی صاحب مدال برنز وزن 86کیلوگرم مسابقات جهانی شد که پدرش اولین بار در سال 1367 و در جریان المپیک سئول با شکست برابر سرگئی بلاگازوف صاحب مدال نقره المپیک شد.

عسگری 2 سال بعد در جهانی مارتینی هم نقره ای شد. او در سال 1371 در المپیک 1992 بارسلونا با شکست برابر جان اسمیت در وزن 62 سومین مدال خود را هم دریافت کرد. پیش از او محمد خادم و فرزندانش یعنی امیررضا و رسول خادم تنها پدر و پسرهایی بودند که در مسابقات جهانی مدال گرفته بودند.

مسعود اسماعیل‌پور هم نقره گرفتمسابقات جهانی کشتی آزاد

مسعود اسماعیل‌پور هم نقره گرفت


مسعود اسماعیل‌پور به مدال نقره مسابقات جهانی ازبکستان قناعت کرد.مسعود اسماعیل‌پور آزادکار وزن 61 کیلوگرم تیم ملی کشتی ایران در فینال مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل حاجی علی‌اف از آذربایجان به روی تشک رفت و در پایان با حساب 12 بر 7 شکست خورد تا دومین مدال نقره ایران را کسب کند و تیم آزاد همچنان در حسرت طلا بماند.

به نقل از ایسنا، اسماعیل‌پور پیش از رسیدن به فینال در رقابت‌های صبح امروز در دور اول حریفانی از اسلواکی و مغلوستان را شکست داد، در دور سوم یک کشتی برتر دوبوف از بلغارستان را 12 – 1 شکست داد و در نیمه نهایی نیز در یک کشتی یک طرفه و مهیج، سانا از قزاقستان را 10 بر صفر مغلوب خود ساخت.

مدال برنز این وزن به کشتی‌گیران مغولستان و کوبا رسید.
طبقه بندی: کشتی, وزنه برداری ,بوکس،
برچسب ها: کشتی قهرمانی جهان، تیم ملی کشتی آزاد، مقام دوم، نایب قهرمان، رسول خادم،


تاریخ : چهارشنبه 19 شهریور 1393 | 08:02 ق.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات