تبلیغات
سایت استقلال,اخبار روز باتصویر
لینکدونی

معاون وزیر ورزش و جوانان:

رفتارهای غیرحرفه ای مسابقه با قطر تکرار نشود/عملکرد ایران در المپیک خوب بود

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان ضمن ابراز رضایت از عملکرد کلی کاروان ایران در بازی های المپیک 2016 ریو، بر لزوم پرهیز از تکرار برخی رفتارهای غیرحرفه ای که در مسابقه تیم های ملی فوتبال ایران و قطر انجام شد، تاکید کرد.

 نصرالله سجادی  به گزارش ایرنا، نصرالله سجادی با حضور در برنامه تلویزیونی ورزش و مردم درباره پیروزی دو بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل قطر اظهار داشت: تیم ملی راهی طولانی و یک ساله برای رسیدن به جام جهانی در پیش دارد. از نتیجه بازی با قطر خوشحالیم اما حاشیه های پیش آمده می تواند مشکلاتی برای ........

بقیه خبر را در ادامه مطلب بخوانید
فوتبال و ورزش ما در پی داشته باشد. برخی رفتارها در این مسابقه غیر حرفه ای بود و نباید تکرار شود.
وی با اشاره به حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در تمرین تیم ملی فوتبال گفت: از آقای جهانگیری دعوت شد که تشریف بیاورند و خودشان هم علاقه مند بودند. با توجه به حساسیت مسابقات انتخابی جام جهانی حضور ایشان در تمرینات تیم ملی نشانه اهمیت تیم برای دولت بود و تأثیر مستقیمی روی بازیکنان و کادر فنی داشت.
معاون وزیر ورزش در پاسخ به این سوال که آیا قولی درباره مسائل مالی به تیم ملی داده شد، گفت: درباره کمبودهای مالی صحبت هایی شد و قول تأمین بودجه به تیم داده شده است.
وی درباره شانس صعود تیم ملی ایران به جام جهانی گفت: در گروه سختی قرار داریم. چهار تیم نزدیک به هم هستند و همه آنها می توانند با برنامه ریزی خوب صعود کنند. کار ما برای صعود از دوره قبل سخت تر است. البته تیم ما ویژگی های خاصی دارد از جمله ای نکه بازیکنان ما جوان هستند و انگیزه زیادی دارند که این یک امتیاز مثبت است و تاثیر همین مسئله را در مسابقه دیشب هم دیدیم.
سجادی درباره ارزیابی عملکرد کاروان ایران در المپیک 2016 ریو خاطرنشان کرد: حضور ایران در المپیک باید از جهات مختلف بررسی شود. عملکرد کاروان را می توان در مقایسه با دوره های قبل از نظر عملکرد انفرادی و نیز مدیریتی ارزیابی کرد. از فدراسیون ها درخواست شده گزارش عملکرد خود را ارائه کنند و 17 شهریور در اولین جلسه مشترک با وزیر ورزش، نخستین گزارش های خود را ارائه خواهند کرد. به غیر از این گزارش ها، ارزیابی هایی هم صورت خواهد گرفت تا مشکلات و نقاط ضعف برطرف شود.
وی افزود: ایران 68 سال و در 16 دوره المپیک حضور داشته است و در طول این 68 سال پس از دوره قبل که یک استثنا بود، المپیک ریو از نظر تعداد و مرغوبیت مدال دومین نتیجه برتر ما بود. البته در این دوره مشکلاتی هم داشتیم و اگر برخی اعمال نفوذها صورت نمی گرفت می توانستیم مدال های بیشتری بگیریم.
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: نباید تنها من بگویم که از عملکرد ایران در المپیک راضی هستم یا نه و کلیت وزارت ورزش باید این نظر را بدهد اما شخصاً از عملکرد کاروان ایران راضی بودم، هر چند این رضایت فقط شامل کل کاروان می شود اما وقتی تک به تک رشته ها را بررسی کنیم، می گویم که نه راضی نبودم. در برخی رشته ها مثل تکواندو انتظار مدال داشتیم و حتی بعضی رشته ها که انتظار مدال نداشتیم باید بهتر عمل می کردند. دوچرخه سواری اصلا خوب عمل نکرد. وزارت ورزش و دولت هرچه لازم بوده در اختیار فدراسیون ها گذاشته است و روسای فدراسیون ها و کادرهای فنی نیز باید توضیحات شان را ارائه دهند.
وی در پاسخ به این سوال که کدام فدراسیون ها بهترین عملکرد را در المپیک 2016 داشتند؟ گفت: کشتی و وزنه برداری نتایج خیلی خوبی کسب کردند. حتی کشتی فرنگی هم خوب عمل کرد. به جز المپیک 2012 لندن که استثنا است، کشتی فرنگی ما از سال 1948 تا 2008 فقط دو مدال داشت. دنبال دفاع از شخص خاصی نیستم و قطعا مسائل و مشکلاتی بوده که باید رفع شود.
سجادی ادامه داد: کشتی آزاد در قیاس با فرنگی خیلی موفق تر بود اما برای ما مجموعه فدراسیون کشتی ملاک است که خوب عمل کرده و حتی فرنگی نیز با کسب دو مدال عملکرد قابل قبولی داشته است. رسول خادم شش سال است که سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بوده و با این تیم کار کرده است اما محمد بنا در مقطعی با تیم ملی فرنگی بود و بعد جدا شد و دوباره به جمع فرنگی کاران پیوست. باید همه جوانب را دید. در جلسه ای که با مسئولین فدراسیون تکواندو داشتم پرسیدم چرا ورزشکارانی که در یک سال گذشته رتبه بالایی در جهان داشتند، نتوانستند در المپیک روی سکو بروند؟ که پاسخ دادند هیچکدام از تکواندوکارانی که در جهان رتبه یک را داشته اند نتوانستند در المپیک روی سکو بروند. این دلیل البته از نظر من قابل قبول نیست و نمی توانیم بگوییم چون آنها نتیجه نگرفته اند ما هم اینطور باشیم.
وی درباره اینکه گفته می شود بسیاری از رشته های ایران فقط به دنبال گرفتن سهمیه هستند و در المپیک عملکرد خوبی ندارند، گفت: این مسئله باید به صورت جدی بررسی شود. عملکرد دوچرخه سواری در المپیک خوب نبود. باید ارزیابی های لازم صورت بگیرد و بعد از آن می توانیم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم. کسب سهمیه یک موضوع است و خوب ظاهر شدن در مسابقات موضوعی دیگر. برای ناکامی ها ممکن است دلایل بسیاری وجود داشته باشد اما در برخی رشته ها نمی توانیم انتظار زیادی داشته باشیم. به عنوان مثال در تیراندازی، از الهه احمدی با آن رقابت های فشرده ای که وجود داشت نمی توان انتظار زیادی برای کسب مدال داشت.
معاون وزیر ورزش درباره مسائلی که درباره رضا مهماندوست سرمربی تیم ملی تکواندوی جمهوری آذربایجان به وجود آمد و اینکه محمدرضا پولادگر او را مزدور نامید، گفت: در محیط ورزش باید اخلاق را رعایت کنیم.
وی درباره پرداخت پاداش مدال آوران المپیک و نفراتی مثل مجتبی عابدینی که به نیمه نهایی شمشیربازی راه یافت و علیرضا فغانی که فینال فوتبال را قضاوت کرد، خاطرنشان کرد: قرار شد به عابدینی پاداشی تعلق بگیرد اما در مورد فغانی خبر ندارم. شاید فدراسیون فوتبال قصد تقدیر از او را داشته باشد. وقتی برای پاداش ها ملاک تعیین می کنیم باید بر همان اساس پیش برویم و احساساتی نشویم. جوایز خیلی خوبی برای ورزشکاران در نظر گرفته ایم که از برخی کشورهایی که در رده بندی المپیک در رده بهتری نسبت به ما قرار گرفتند نیز بالاتر است. وقتی می گوییم به مدال آوران پاداش می دهیم دیگر نباید این موضوع مدام تبصره بخورد. حالا در این میان یکی دو نفر استثنا بودند که حق شان تضییع شد.
سجادی درباره غیبت برخی بازیکنان تیم ملی والیبال در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک گفت: پیش از اعزام کاروان قرار شد که مسئولیت کل کاروان با کمیته ملی المپیک باشد. البته این روزها ما کمتر مسئولان آن کمیته را می بینیم و انتظار دارم که توضیحاتی در این خصوص ارائه شود. اداره کاروان با کمیته ملی المپیک و مسئولان فدراسیون ها بود. در مورد عدم حضور برخی از ورزشکاران در مراسم افتتاحیه نیز نباید این مسئله را بزرگ کنیم. آنها جوان هستند و اشتباه می کنند. بهتر است به یاد داشته باشیم که آنها برای کشور افتخارآفرینی کرده اند. البته قبول دارم که آنها باید در مراسم افتتاحیه شرکت می کردند.
وی در پاسخ به این سوال که به عملکرد کاوران ایران در المپیک 2016 چه نمره ای می دهید؟ گفت: نمره باید براساس یک ارزیابی کامل داده شود. عملکرد کاروان ایران خوب بود اگرچه یکی دو نقطه ضعف داشت. اعضای کاروان ما کارهای خوب فراوانی انجام دادند، عملکرد کاروان و سرپرستی آن اگرچه با نقص هایی همراه بود اما در مجموع خوب بود و نمی شود عملکرد کل کاروان را به خاطر برخی نقدها زیر سوال برد.
سجادی درباره استعدادیابی در ورزش اظهار داشت: استعدادیابی یکی از محورهای اصلی برنامه های وزارت ورزش بوده است و ما این کار را از سال 1393 آغاز کردیم که در آن زمان هفت فدراسیون کار استعدادیابی را شروع کرده بودند. توان ما در زمینه استعدادیابی و شناسایی نخبه های هر رشته بیشتر از چیزی است که در حال حاضر اجرا می شود. در حال حاضر 23 فدراسیون وارد کار استعدادیابی شده اند و سعی شده زیرساخت ها و دستورالعمل های لازم برای استعدادیابی فدراسیون ها فراهم شود. این کار در شش ماه دوم سال 95 نسبت به سال های گذشته سرعت بیشتری خواهد داشت. در سال 94، 10 درصد از بودجه ما به استعدادیابی اختصاص داده شده بود اما امسال علاوه بر آن 10 درصد 10 میلیارد تومان نیز از سوی وزارت ورزش به امر استعدادیابی اختصاص داده می شود. استعدادیابی به نظر من موضوعی است که باید به صورت جدی دنبال شود و ما می توانیم تا 6 یا 8 سال آینده نتیجه این کار را ببینیم.
وی درباره قدردانی مقام معظم رهبری از تلاش های ورزشکاران در المپیک ریو عنوان کرد: پیام اخیر مقام معظم رهبری چکیده ای از فرازهای قبلی ایشان درباره مدال آوران، مربیان، آنهایی که کار کردند و نتوانستند مدال بیاورند و آنهایی که با اعمال نفوذها از کسب مدال محروم شدند، بود.
سجادی درباره ناداوری هایی که در المپیک 2016 ریو صورت گرفت و لزوم حضور نمایندگان ایران در نهادهای بین المللی ورزش گفت: هم در دوره های قبلی المپیک و هم در این دوره شاهد چنین ناداوری هایی بوده ایم. برخی از تصمیمات و ناداوری ها نتیجه روابط ناسالم و غیررسمی است که در خارج از نهادها و پشت پرده وجود دارد. داشتن کرسی در نهادهای بین المللی خوب است و می توانیم حرف مان را بزنیم اما برخی اتفاقاتی که رخ می دهد در خارج از سازمان ها و پشت پرده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا از کار کردن در ورزش خسته نشده اید؟ گفت: از کار کردن برای ورزش ایران لذت می برم و دلیلی ندارد که از این کار خسته شوم.

** پیروانی: نکونام کار غیر اخلاقی نمی کند/مشکل بازی با قطر ضعف داوری بود
مدیر تیم ملی فوتبال ایران نیز در این برنامه گفت: جواد نکونام سال ها کاپیتان تیم ملی بوده است و می داند که نباید کار غیر اخلاقی انجام دهد.
دیشب (پنجشنبه) در جریان مسابقه تیم های فوتبال ایران و قطر، پس از به ثمر رسیدن گل نخست بازی، بازیکنان دو تیم به شدت با یکدیگر درگیر شدند.
قطری ها علت این مسئله را حرکت غیر اخلاقی جواد نکونام مربی تیم ملی ایران در شادی پس از گل عنوان کرده اند اما برخی بازیکنان ایران مشکل را از ضعف داور در مدیریت بازی می دانند.
افشین پیروانی مدیر تیم ملی در گفت و گوی تلفنی با برنامه تلویزیونی ورزش و مردم درباره این اتفاقات اظهار داشت: همیشه به نظم و قانون احترام می گذاریم. مسابقه با قطر چون نخستین گام ما در راه رسیدن به جام جهانی بود اهمیت ویژه ای داشت و به همین دلیل حساسیت ها کمی افزایش پیدا کرد. اعتراض من به اعلام نشدن وقت اضافه برای نیمه اول بود که سراغ داور رفتیم که این مسئله در فوتبال جهان طبیعی است.
وی افزود: اتفاقات آخر بازی به آن شکل که بیان می شود، نبود. مگر می شود گل بزنیم و خودمان هم دعوا راه بیندازیم؟ خیلی خوشحال بودیم و در پوست خودمان نمی گنجیدیم. بدون شک در قطر هم ممکن است این اتفاقات رخ دهد. بحث اصلی این است که داور ضعیف بود و باید توجه کنیم قطری ها هم به اندازه ما اعتراض کردند و دیدید که بعد از آن اتفاقات مربی شان تا کجا جلو آمد.
مدیر تیم ملی فوتبال درباره اینکه گفته می شود نکونام با شادی خود باعث تحریکت نیمکت نشینان قطر شده است گفت: نکونام در آن صحنه کنار من بود. او سال ها کاپیتان تیم ملی بوده و می داند که نباید اقدام غیراخلاقی کند. باز هم تکرار می کنم وقتی گل زدیم، دلیلی نداشت دعوا راه بیندازیم. اگر داور قوی تر عمل می کرد قطعاً این اتفاقات نمی افتاد. امیدوارم این بحث ها تمام شود چون سه شنبه بازی سختی داریم و باید آماده شویم.
وی افزود: قطر تیمی چند ملیتی است و مقابل این تیم عملکرد خیلی خوبی داشتیم. فشار بسیار زیادی روی ما بود و اگر قرار است نقدی شود باید در بعد فنی باشد. ما قول می دهیم فوتبالی بهتر و روان تر ارائه دهیم.
پیروانی خاطرنشان کرد: از اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری تشکر کنم که در تمرین تیم ملی حضور پیدا کرد و به همراه محمود گودرزی وزیر ورزش و نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش، از ملی پوشان حمایت مادی و معنوی داشتند. از هواداران تشکر ویژه می کنم که حمایت پرشوری داشتند و حتی در مسیر ورزشگاه هم وقتی بازیکنان از داخل اتوبوس شور و شعف هواداران را دیدند در حال و هوای بازی قرار گرفتند.
مدیر تیم های ملی فوتبال در مورد نحوه سفر ملی پوشان به چین اظهار داشت: هم برای بازی با چین و هم کره جنوبی با همکاری مسئولین پروازهایی را چارتر خواهیم کرد تا بدون مشکل راهی این کشورها شویم.برچسب ها: سخنان، معاون وزیر، ورزش و جوانان، الم‍پیک، بازی، قطر، >


Delicious Save this on Delicious Bookmark and Share
[ جمعه 12 شهریور 1395 ] [ 10:47 ب.ظ ] [ بابک استقلالی ]
درباره وبلاگ

دراین وبلاگ سعی شده تا بتوانیم کلیه اخبارهای ورزشی ایران وجهان علی الخصوص فوتبال وبطوراخص استقلال تهران وتیم ملی ازمتن تاحاشیه هایش راپوشش خبری بدهیم
نظر سنجی
 • سلام.به نظرشماهوادارواقعی که درهرشرایط فقط استقلال برایت مهمه آیاداش علی منصوریان توانایی رساندن استقلال رابه صدر یاحداقل جام باشگاه ها میرساند.یعنی میتوان بهش اعتمادکرد یانه؟


 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت