در انتظار برد شماره ۳۹ با کی‌روش تیم ملی با مرد پرتغالی همچنان نمی‌بازد!/ ادامه ۱۲۰۰ روز شکست‌ناپذیری مقابل آسیایی‌ها؟

خبرگزاری فارس: تیم ملی با مرد پرتغالی همچنان نمی‌بازد!/ ادامه ۱۲۰۰ روز شکست‌ناپذیری مقابل آسیایی‌ها؟

تیم ملی فوتبال ایران ۳ سال و ۳ ماه است مقابل هیچ تیم آسیایی شکست نخورده است.

در اول خردادماه سال 92 در دیداری تدارکاتی مقابل عمان در مسقط 3 بر یک شکست خورد. از آن زمان به بعد تیم ملی ایران طی حدود 3 سال و 3 ماه گذشته در هیچ دیدار دوستانه و رسمی دیگری مقابل تیم‌های آسیایی شکست نخورد تا رکورد شکست‌ناپذیری مقابل تیم‌های قاره کهن همچنان ادامه داشته باشد.

از آن زمان تیم ملی ایران فقط در یک دیدار دیگر آن هم مقابل تیم ملی عراق در یک چهارم نهایی جام ملت‌‌های آسیا 2015 استرالیا در ضربات پنالتی شکست خورد که البته شکست در ضربات پنالتی با توجه به قوانین فیفا، شکست محسوب نشده و این دیدار نیز در 120 دقیقه برای تیم ملی کشورمان با تساوی به پایان رسیده است.

تیم ملی ایران همراه با کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی خود طی این حدود 3 سال و 3 ماه در 25 دیدار رسمی و دوستانه دیگر مقابل تیم‌های آسیایی 21 پیروزی و 4 تساوی به دست آورده است.

طی این 3 سال و 3 ماه تیم ملی ایران علاوه بر بازی‌های دوستانه، در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2014 و 2018، مقدماتی جام ملت‌‌های آسیا 2015 و جام ملت‌های آسیا 2015 به میدان رفته است.

در بین 25 بازی برگزار شده دیدار با ازبکستان، 2 بار دیدار با کره‌جنوبی، دیدار با ژاپن، 2 دیدار با عراق، 3 دیدار با قطر و 2 دیدار با عمان نیز به چشم می‌خورد که ایران در هیچ کدام از این دیدارها شکست نخورده است.

روند تیم ملی در بازی با قطر که پنجشنبه گذشته برگزار شد به 1200 روز شکست ناپذیری مقابل تیم‌های آسیایی رسید و در صورت ادامه این روند مطمئناً تیم ملی از چین نیز شکست نخواهد خورد.

از سوی دیگر تیم ملی ایران تا به امروز 64 بار با سرمربیگری کی‌روش به میدان رفته که 38 پیروزی، 18 تساوی و 8 شکست برای تیم ملی در این سال‌ها همراه با مرد پرتغالی برای تیم ملی حاصل شده است. بنابراین در دیدار با چین باید منتظر برد شماره 39 تیم ملی همراه با کی‌روش باشیم.
طبقه بندی: اخبارتیم ملی ایران،
برچسب ها: اخبارفوتبال تیم ملی فوتبال ایران، بازیهای مقدماتی جام جهانی، جام جهانی روسیه، کارلوس کی روش،


تاریخ : یکشنبه 14 شهریور 1395 | 05:57 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات