تبلیغات
سایت استقلال,اخبار روز باتصویر
لینکدونی

رقابت‌های وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا - ژاپن

تکمیل روز طلایی وزنه‌برداری ایران با 2 طلا،

 یک نقره و 3 برنز فوق‌سنگین/


فضلی قویترین وزنه‌بردار جوان آسیا شد

خبرگزاری فارس: تکمیل روز طلایی وزنه‌برداری ایران با 2 طلا، یک نقره و 3 برنز فوق‌سنگین/ فضلی قویترین وزنه‌بردار جوان آسیا شد


نماینده دسته فوق سنگین کشورمان در پایان رقابت‌های وزنه‌برداری جوانان آسیا عنوان قوی‌ترین وزنه‌بردار را به خود اختصاص داد.


به گزارش خبرگزاری فارس، در روز پایانی رقابت‌های وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا که در سالن آرنای توکیو برگزار شد، مسابقات دسته فوق رده سنی جوانان، با حضور امیرحسین  فضلی و کوهیار فرج‌پور برگزار شد که با کسب 2 مدال طلا، یک نقره و 3 برنز برای کشورمان همراه بود.

امیرحسین فضلی در رقابتی نزدیک با نماینده ژاپن، به لطف اختلاف وزن روی سکوی قهرمانی آسیا ایستاد تا عنوان قویترین وزنه‌بردار جوان قاره را به دست بیاورد.

* یک ضرب:

فضلی در حرکت یکضرب پس از مهار وزنه‌های 162 و 168 کیلوگرم، برای مهار وزنه 172 کیلوگرم به روی تخته آمد و با مهار آن، به مدال طلا حمله کرد، اما کوسوکه چینن از ژاپن که در دو حرکت اول خود به ترتیب وزنه های 165 و 172 کیلوگرم را بالای سر برده بود، در آخرین فرصت خود وزنه 173 کیلویی را بالای سر برد تا به این ترتیب با یک کیلوگرم برتری نسبت به فضلی طلای یکضرب را به دست بیاورد.

مدال برنز یکضرب هم به کوهیار فرج پور رسید. این وزنه‌بردار فوق سنگین مانند فضلی در هر 3 نوبت موفق بود و با مهار وزنه‌های 150، 157 و 161 کیلوگرم توانست به مدال برنز دست یابد.

* دوضرب:

فضلی کار خود را با مهار وزنه 205 کیلوگرمی آغاز کرد و در ادامه با مهار وزنه 211 کیلویی و رسیدن به حدنصاب مجموع 383 کیلوگرم شانس خود را برای کسب مدال طلا افزایش داد. مهار وزنه 211 کیلوگرمی توسط فضلی درحالی بود که چیچن، در دو حرکت اول خود وزنه های 203 و 210 کیلویی را بالای سر برده بود.

تا اینجا هر دو وزنه بردار به رکورد مجموع 383 کیلوگرم رسیده بودند، اما فضلی 21 کیلوگرم از حریف خود سبک‌تر بود تا در صدر قرار بگیرد. در ادامه رقابت برای کسب مدال طلا بالا گرفت، اما وزنه‌بردار ژاپنی نتوانست وزنه 214 کیلویی را مهار کند تا به این ترتیب امیرحسین فضلی قهرمان دسته فوق سنگین آسیا شود.

فضلی هم البته در سومین حرکت خود برای رکوردشکنی پشت وزنه 220 کیلوگرمی ایستاد که در مهار آن ناموفق بود.

کوهیار فرج‌پور دیگر نماینده کشورمان هم در دوضرب با مهار وزنه 208 کیلویی به حدنصاب مجموع 369 کیلوگرم رسید و همچون یکضرب مدال برنز را به دست آورد.

*نتایج پایانی دسته 105+ کیلوگرم:

1- امیرحسین فضلی (ایران): یکضرب 172 کیلوگرم (نقره)، دوضرب 211 کیلوگرم (طلا)، مجموع 383 کیلوگرم (طلا)
2- کوسوکه چینن (ژاپن): یکضرب 173 کیلوگرم (طلا)، دوضرب 210 کیلوگرم (نقره)، مجموع 383 کیلوگرم (نقره)
3- کوهیار فرج پور (ایران): یکضرب 161 کیلوگرم (برنز)، دوضرب 208 کیلوگرم (چهارم)، مجموع 369 کیلوگرم (برنز)
طبقه بندی: کشتی, وزنه برداری ,بوکس،
برچسب ها: وزنه برداری، قویترین وزنه بردار، فوق سنگین وزن، قهرمانی اسیا، جوانان ونوجوانان، طلا، مقام اول، >


Delicious Save this on Delicious Bookmark and Share
[ سه شنبه 25 آبان 1395 ] [ 01:52 ب.ظ ] [ بابک استقلالی ]
درباره وبلاگ

دراین وبلاگ سعی شده تا بتوانیم کلیه اخبارهای ورزشی ایران وجهان علی الخصوص فوتبال وبطوراخص استقلال تهران وتیم ملی ازمتن تاحاشیه هایش راپوشش خبری بدهیم
نظر سنجی
 • سلام.به نظرشماهوادارواقعی که درهرشرایط فقط استقلال برایت مهمه آیاداش علی منصوریان توانایی رساندن استقلال رابه صدر یاحداقل جام باشگاه ها میرساند.یعنی میتوان بهش اعتمادکرد یانه؟


 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت