اخبار امروز استقلال را که نگاه میکردم چشمم به جدول مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲قطر افتاد و با دیدن صدرنشین های حال حاضر مانند :ترکمنستان، ویتنام، ازبکستان و....متعجب شدم ولی زمانی هوش از سرم پرید که تیمهای زیر دست آنها رادیدم مثل:چین چهارم گروه،کره جنوبی دوم گروه،عربستان سوم گروه و ایران تیم سوم گروه پائینتر از عراق و بحرین..... تازه ترین موضوع در اخبار جدید استقلال بود:
قدرت های آسیا
در پایان هفته اول دور برگشت مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و انتخابی جام ملتهای آسیا ۲۰۲۳ نتایجی رقم خورد که علاوه بر غافلگیرکننده بودن حکم زنگ خطری جدی برای غول های خفته آسیا را هم داشت!

در شبی که ژاپن در یک دیدار دوستانه با ۴ گل به ونزوئلا باخت، قطر قهرمان جام ملتهای آسیا در گروهش به سختی با یک پنالتی از سد تیم خوب افغانستان گذشت، ازبکستان هم با دوگل بر فلسطین غلبه کرد و سوریه در یک بازی نزدیک با یک گل فیلیپین را شکست داد و پنجمین برد پیاپی خود را جشن گرفت! اسامی تیم هایی که در یکی دو شب اخیر از سوی سایت AFC به عنوان تیم های برنده و یا صدرنشین در گروه های مختلف مطرح شده اسامی تیم هایی است که تا یک دهه پیش در سطح اول فوتبال قاره هرگز محلی از اعراب نداشتند!


برچسب ها: تیم ملی فوتبال ابران، قدرت، قدرتهای سنتی آسیا، اخبار جدید استقلال، اخبار امروز استقلال، بابک قدمی واریانی، عربستان،


تاریخ : جمعه 1 آذر 1398 | 03:48 ق.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات