تبلیغات
سایت استقلال,اخبار روز باتصویر
لینکدونی

گفت‌وگوی تفصیلی فارس با هافبك استقلال به علت طولانی بودن لطفا کل مطلب را درسه قسمت ببینید وبخوانبد این قسمت اول قسمت بعدی ونهایی رادرپستهای بعدی ببینید.باتشکربابک استقلالی


مبعلی: روز اول حضورم در استقلال با مظلومی تصادف كردم

خبرگزاری فارس: هافبك تیم فوتبال استقلال گفت: نكته جالب و با مز‌ه‌ای كه در روز اول قراردادم با استقلال پیش آمد تصادفم با مظلومی بود.


به گزارش خبرگزاری فارس، ایمان مبعلی در ابتدای این فصل از تیم فوتبال الشباب جدا شد و به استقلال آمد. وی در فصل جاری روزهای پر فراز و نشیبی را همراه با آبی‌های پایتخت تجربه كرده است.
هافبك تكنیكی با حضور در خبرگزاری فارس از شروع فوتبالی اش كه از شش ماهگی بود تا سال 90 ناگفته های را بیان كرد كه در زیر آن را می‌خوانیم:

* گذشته‌ام را فراموش نمی‌كنم
زندگی من، شغل و منبع درآمد، خانواده‌ام و همه اینها خاص بودند و همیشه در ذهنم این فكر را داشته‌ام كه زندگی‌نامه‌ام را كتاب كنم ولی باید بگویم با گذشته‌ام زندگی می‌كنم و هرگز آن روزها را فراموش نخواهم كرد.


* عكس شش ماهگی‌ام را هنوز دارم
ما از یك خانواده معمولی بودیم. خودم چهار خواهر و سه برادر دارم و در یك خانواده 10 نفره بزرگ شدیم. افتخار می‌كنم كه پدر و مادری داشتم كه دست آنها جلوی كسی دراز نبود. از زمانی كه یادم می‌آید عاشق فوتبال و فوتبالیست شدن بودم. هنوز عكس شش ماهگی خود را دارم كه توپ كنارم است. آن صحنه در ذهنم عبور می‌كند.
روزی خانه پدربزرگم بودم و آن توپ را مادربزرگم به من هدیه داد.

* با توپ بسكتبال روپایی می‌زدم
ما در ایذه و در خیابان شهید علیپور محله جنب استادیوم زندگی می‌كردیم. خانه ما نزدیك به ورزشگاه بود و كلا شهر ما یك زمین هم بیشتر نداشت. همیشه وقتی‌ بزرگ‌ها در زمین چمن فوتبال بازی می‌كردند ما پشت دروازه بودیم و وقتی توپ 40 تیكه سمت ما می‌آمد با سرعت آن را برمی‌داشتم و شوت می‌زدم. توپ تا وسط زمین هم می‌رفت. در آن زمان روپایی خوب می‌زدم و اگر فوتبالی بود بین دو نیمه آن را انجام می‌دادم. برادرم بستكبال بازی می‌كرد و توپ بستكبال وی استاندارد نبود. وقتی حیاط را می‌شستیم به آن توپ آب می‌خورد و شدیداً سنگین می‌شد ولی با آن توپ روپایی می‌زدم و تمرین می‌كردم.

* كلید برق را نشانه می‌گرفتم
همیشه آرزو داشتم تا كسی به من نگوید در حیاط بازی نكن. به داخل خانه می‌رفتم و یك كلید برق را نشانه می‌گرفتم. از دور تمرین می‌كردم تا به آن كلید ضربه بزنم و از این طریق لامپ را روشن می‌كردم. آن كلید هدف من بود و خیلی چیزها یاد گرفتم. نوع ضربه زدن و شعور فوتبال به بچگی برمی‌گردد. همه چیز را خودم یاد گرفتم و اگر كسی فوتبالیست است ذاتی اینگونه شده و شاید بعد از ورود به تمرینات حرفه‌ای چند درصد به داشته‌های او اضافه می‌شود. در ایذه شیشه، لامپ،‌ مهتابی و گلدان زیاد شكستم. یادم می‌آید وقتی یكی از شیشه‌ها را شكستم برادرم رفت یك تلق همرنگ شیشه خرید و آن را به جای شیشه گذاشت. آن تلق هنوز در آنجا هست.


* خیلی‌ها می‌گفتند به خاطر قدم به جایی نمی‌رسم
چون قدم كوتاه بود پیراهن آستین‌كوتاه بزرگسالان اندازه من نمی‌شد. من در سال دوم راهنمایی در تیم بزرگسالان خوزستان بازی می‌كردم البته تربیت بدنی استان مخالف این قضیه بود، اما سرپرست تیم پرسپولیس ایذه این اجازه را داد كه من بازی كنم. خیلی‌ها می‌گفتند تو به جایی نمی‌رسی. شاید باورتان نشود در حمام قد خود را اندازه می‌گرفتم. دستم را به دوش آب می‌رساندم تا ببینم قدم چقدر تغییر می‌كند. مدام استرس داشتم كه نتوانم پیشرفت كنم اما حالا كه فكر می‌كنم می‌بینم كه به آن چیزهایی كه می‌خواستم رسیدم.

ف* برنج‌كاری می‌كردم و از دستانم خار بیرون می‌آمد
معمولا در دوران نوجوانی چند كار را با هم انجام می‌دادم تا كمك مالی شود شاید در ماه 10-12 روز برنج‌كاری می‌كردم و وقتی به خانه می‌آمدم شب‌ها خواهرم خارها را از دستم بیرون می‌آورد. زمین‌های جنوب مثل شمال نیست. اكثر شب‌ها نمی‌خوابیدیم و خیلی زحمت می‌كشیدیم.

* با یك گل چیپ به جوانان استقلال اهواز رفتم
قبل از فولاد برای تست دادن به تیم جوانان استقلال اهواز آمدم. آن زمان در مدارس نونهالان خوزستان یك روز در نیمی از زمین تیم بزرگسالان استقلال تمرین كرد و در نیمی دیگر تیم جوانان. اواخر تمرین دو تیم با هم بازی می‌كردند و من در ارنج اصلی تیم جوانان بودم. یادم نمی‌رود برای تماشای تمرینات استقلال اهواز 2 هزار نفر به استادیوم تختی می‌آمدند. آن زمان ابراهیم تهامی، سیروس نعمتی‌نژاد، رحیم حلفی و خیلی‌های دیگر در استقلال اهواز بودند در همان بازی یك گل چیپ زدم كه تمام تماشاگران مرا تشویق كردند. در همان زمان به بازیكن فیكس جوانان استقلال اهواز تبدیل شدم.
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،
برچسب ها: تیم ملی، تیم ملی ایران، ایمان مبعلی، هافبک نفوذی، استقلال تهران، استقلال اهواز، فولاد اهواز، اولین، بابک استقلالی، خبرگزاری فارس، >


Delicious Save this on Delicious Bookmark and Share
[ شنبه 31 اردیبهشت 1390 ] [ 01:13 ق.ظ ] [ بابک استقلالی ]
درباره وبلاگ

دراین وبلاگ سعی شده تا بتوانیم کلیه اخبارهای ورزشی ایران وجهان علی الخصوص فوتبال وبطوراخص استقلال تهران وتیم ملی ازمتن تاحاشیه هایش راپوشش خبری بدهیم
نظر سنجی
 • سلام.به نظرشماهوادارواقعی که درهرشرایط فقط استقلال برایت مهمه آیاداش علی منصوریان توانایی رساندن استقلال رابه صدر یاحداقل جام باشگاه ها میرساند.یعنی میتوان بهش اعتمادکرد یانه؟


 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت