تبلیغات
سایت استقلال,اخبار روز باتصویر
لینکدونی
قسمت دوم گفتگوی مفصل خبرگزاری فارس با ایمان مبعلی راباهم میخوانیم قسمت سوم وآخر رادرپست بعدی بخوانیدممنون ومتشکر.
                                                       بابک استقلالی

* با كل تیم از استقلال به فولاد رفتم
آن زمان مشكلات مالی و مدیریتی در استقلال اهواز زیاد شد. این مسئله باعث شد كه تمامی اعضای تیم به یك باره به فولاد برویم. حتی تداركات تیم هم آمد. البته من دیرتر رفتم، ولی با توجه به شرایط استقلال به فولاد رفتم و نمی‌خواستم كه این كار را انجام دهم. شرایط تیم فولاد از لحاظ مالی و مدیریتی خوب بود. سپس به تیم ملی جوانان دعوت شدم و در سال 76 به بزرگان فولاد خوزستان پیوستم. در یك بازی وینگو بگوویچ 15دقیقه مقابل فجر سپاسی به من بازی داد و در بازی دوم مقابل پاس در تهران عالی بازی كردم و به فیكس فولاد تبدیل شدم. زمانی كه به فولاد رفتم هنوز علوی و كاملی مفرد نیامده بودند. در آن زمان بهنام سراج، یحیی گل‌محمدی و سعداوی در فولاد حضور داشتند.

* هر چه به خانواده‌ام كمك كنم حقشان است
چون انسان احساسی هستم در اهواز خانه خواهرم زندگی می‌كردم. نمی‌توانستم در خانه فامیل بمانم. خواهرم خیلی به من كمك كرد و بعدها همگی به اتفاق خانواده به اهواز رفتیم. ما هر جا هستیم با هم هستیم. خانواده‌ام خیلی دست مرا گرفتند. بعضی‌ وقت‌ها همه به من می‌گویند چرا اینقدر به برادرت می‌رسی و من هم می‌گویم به این خاطر كه آن زمان كه هیچ كس نبود دستم را بگیرد و من را كسی نمی‌شناخت، خانواده‌ام كنارم بودند هر چه به آنها كمك كنم حق‌شان است.

* سقف قرارداد به فوتبال ما كمك نمی‌كند

فوتبالیست جماعت با آدم معمولی فرق دارد. او سختی‌های زیادی می‌كشد و پولی كه می‌گیرد حلال است. این روزها بحث سقف قرارداد در فوتبال ما مطرح شده و فكر نمی‌كنم این مسئله به فوتبال ما كمك كند. ستاره‌ها همه از لیگ ایران می‌روند و در همین لیگ امسال دیدیم كه برخی تیم‌ها از قانون سقف قرارداد پیروی كردند و جایگاه‌شان مناسب نیست. راه‌هایی است كه برخی از باشگاه‌ها كه قدرت لازم را دارند پول‌های بیشتری هزینه كنند و فوتبال‌مان را در سطحی بالاتر نگه دارد.

* اگر قانون دستور بدهد باید اجرا كنیم

اینكه می‌گویند بازیكنان باید 150 میلیون تومان بگیرند هنوز برای ما قطعی نشده است. اما اگر قانون باشد، ما باید آن را اجرا كنیم ما فوتبالیستی هستیم كه در ایران كار و زندگی می‌كنیم.

* خطا روی دایی یك فصلم را تحت الشعاع قرار داد
سالی كه با فولاد قهرمان شدم همه چیز فوق‌العاده بود. پیشنهادات زیادی از امارات به من شد، اما آقای رضائیان مخالف بود چون قرارداد داشتم و ایشان نمی‌خواستند به راحتی من را از دست بدهند. به همین خاطر معتقد بودم باید به اروپا بروم. در فصل بعد بزرگ‌ترین مشكل ما نداشتن زمین بود كه مجبور بودیم در آبادان بازی كنیم. شاید اگر مشكلات جمع نمی‌شد من به امارات نمی‌رفتم. آن زمان خطایی را كه روی پای علی دایی انجام دادم تمام فصل را تحت‌الشعاع قرار داد و خیلی فكرم را مشغول كرد. روی پیشنهاد الشباب خیلی فكر كردم و همه چیز سبك و سنگین شد و پس از مشورت این تصمیم را گرفتم.

* با اولادی طوری بازی كردیم كه در كل امارات پیچید

الشباب یك تیم معمولی بود كه همیشه در وسط جدول قرار داشت. سالی كه به امارات رفتم الوحده را در زمین خودشان بردیم . یكی دو ماه بعد مهرداد اولادی را آوردند كه ما با هم فوق‌العاده كار كردیم. به شكلی بازی كردیم كه در امارات شاید یكی از دلایلی كه بازیكنان ایرانی خیلی زود پایشان به امارات باز شد، عملكرد من و مهرداد بود. البته پیش از من مجیدی و كریمی بازی كرده بودند و شرایط خیلی فرق داشت. در آن زمان قراردادم یك ساله بود.
 

* چون به تیم ملی دعوت نمی‌شدم با پرسپولیس مذاكره كردم
فصل كه تمام شد قرارداد دوساله را مقابل من گذاشتند. نمی خواستم قرارداد را امضا كنم و فقط به فكر برگشتن به ایران بودم. برانكو من را به تیم ملی دعوت نمی‌كرد. درست تا روزی كه روی پای دایی خطا كردم و حتی زمانی كه رفتم به تیم ملی دعوت شدم، اما وقتی در امارات بهتر از ایران كار می‌كردم كسی من را نمی‌دید. حس رقابت داشتم و می‌خواستم به ایران بیایم. حتی در آن زمان به تهران آمدم و با محمد حسن انصاری‌فرد مدیر عامل پرسپولیس صحبت كردم. حتی به مدیران پرسپولیس پیشنهاد قرارداد 2 ساله مسئولان الشباب را نشان دادم اما فقط می‌خواستم به ایران بیایم و بروم جام جهانی. می‌خواستم نشان دهم ایمان مبعلی‌ام. وقتی با دوستانم مشورت كردم و گفتم می‌خواهم به پرسپولیس بیایم و الشباب چنین پیشنهادی داده همه به من خندیدند و گفتند در امارات بمان. حتی زمانی كه رفتم دوست نداشتم بمانم اما رفته رفته عادت كردم.
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،
برچسب ها: تیم ملی، تیم ملی ایران، ایمان مبعلی، هافبک نفوذی، استقلال تهران، استقلال اهواز، فولاد اهواز، اولین، بابک استقلالی، خبرگزاری فارس، >


Delicious Save this on Delicious Bookmark and Share
[ شنبه 31 اردیبهشت 1390 ] [ 01:41 ق.ظ ] [ بابک استقلالی ]
درباره وبلاگ

دراین وبلاگ سعی شده تا بتوانیم کلیه اخبارهای ورزشی ایران وجهان علی الخصوص فوتبال وبطوراخص استقلال تهران وتیم ملی ازمتن تاحاشیه هایش راپوشش خبری بدهیم
نظر سنجی
 • سلام.به نظرشماهوادارواقعی که درهرشرایط فقط استقلال برایت مهمه آیاداش علی منصوریان توانایی رساندن استقلال رابه صدر یاحداقل جام باشگاه ها میرساند.یعنی میتوان بهش اعتمادکرد یانه؟


 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت