Cache-Control: max-age=604800 سایت استقلال همراه اخبار روز باتصویر - مطالب مرداد 1389

حسین عبداللهی درپاسخ به اعتراض استقلال به حكم صادره كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: اعضای كمیته انضباطی پس از 10 بار تماشای درگیری بازیكنان در بازی استقلال و استیل آذین آرا را صادر كردند.

دبیر كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به این سوال كه چطور محرومیت فرهاد مجیدی و پژمان منتظری از همراهی استقلال از بازی برابر پیكان به دیدار برابر نفت تهران انتقال داده شده است گفت: براساس قانون باید از زمان ابلاغ حكم و اجرا 72 ساعت زمان برای باشگاه وجود داشته باشد. به همین دلیل چون روز گذشته این حكم صادر شد و امروز هم استقلال بازی دارد حكم محرومیت این دو بازیكن از دیدار برابر پیكان به دیدار برابر نفت انتقال داده شد و این دو بازیكن از حضور در بازی بعدی استقلال محروم خواهند بود.

وی در پاسخ به اعتراض باشگاه استقلال به این حكم گفت: به عزیزان‌مان در باشگاه استقلال توصیه می‌كنیم كه فیلم درگیری بازیكنان استقلال و استیل آذین را یك‌بار دیگر تماشا كنند. اعضای كمیته انضباطی دو روز پیش و پس از اینكه این صحنه را 10 بار تماشا كردند این حكم را صادر كردند. در واقع با تماشای فیلم آن درگیری به راحتی مشخص شد كه كدام بازیكن چه مقدار در آن درگیری تاثیرگذار بوده است.

عبداللهی در ادامه با بیان اینكه در صورتی كه تماشاگران تخلفی را مرتكب شوند قطعا كمیته انضباطی برخورد خواهد كرد، گفت: براساس گزارش ناظران و داوران و همچنین از ناظران كمیته انضباطی در صورتی كه تخلفی از سوی تماشاگران سر بزند با تماشاگران برخورد می‌كنند و اگر این تخلف از سوی تماشاگرانی رخ دهد كه پیش از این سابقه انجام این تخلف را داشته‌اند قطعا با احكام شدیدتری آن تماشاگران را محروم خواهیم كرد.
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : چهارشنبه 27 مرداد 1389 | 04:57 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم
"پیروز قربانی" مدافع تیم فوتبال مس کرمان و "امیرحسین صادقی" بازیکن تیم فوتبال استقلال شب گذشته در محل اردوی این تیمها با یکدیگر آشتی کردند.

"پیروز قربانی" مدافع تیم فوتبال مس کرمان و "امیرحسین صادقی" بازیکن تیم فوتبال استقلال شب گذشته در محل اردوی این تیمها با یکدیگر آشتی کردند.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، قربانی که چندی پیش علیه صادقی مصاحبه جنجالی کرده و عدم بازگشت خود به استقلال را بر گردن بازیکن استقلال انداخته بود، روز گذشته با وساطت اطرافیان 2 تیم با صادقی آشتی کرد.

گفتنی است؛ قربانی و صادقی نزدیک به 6 سال با یکدیگر در استقلال همبازی بوده و 2 سال عنوان بهترین خط دفاع لیگ را بدست آوردند.


 


تاریخ : چهارشنبه 27 مرداد 1389 | 04:43 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم
اجرای طرح استراتژیک ویژن آسیا در شهرهای تهران و هرمزگان نهایی و رسما آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم ارزیابی ویژن کنفدراسیون فوتبال آسیا به منظور بازدید از امکانات شهرهای نامزد اجرای این پروژه در سفرهای جداگانه طی روزهای 5 تا 7 خرداد از استان هرمزگان و 8 لغایت 11خرداد از استان تهران بازدید و شرایط این دو استان را برای اضافه شدن به پروژه ویژن ایران بررسی کردند. 

پس از این بازدیدها، تیم ویژن آسیا برای هر پروژه ، پیش نویس طرح توسعه استراتژیک را اعلام و کارگاه برنامه ریزی برای نهایی شدن پیش نویس برنامه در تیرماه 89 را تنظیم کرد. با تنظیم این قرار داد دو استان تهران و هرمزگان رسما به طرح آسیا ویژه پیوستند.
                                      
طرح ویژن آسیا، طرحی استراتژیک با هدف افزایش استاندارد فوتبال درسراسر قاره آسیا را دریازده بخش فوتبال نظیر؛ مدیریت ، مربیگری ، داوری ، باشگاه ها و... دنبال می کند. 
طبقه بندی: همه چیزازهمه جا،


تاریخ : چهارشنبه 27 مرداد 1389 | 02:50 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم
به گزارش ایرنا، بر اساس نظر اعلام کادر فنی باشگاه استقلال تهران و به دلیل آن که بازی های لیگ برتر در ماه مبارک رمضان در شب و زیر نور نورافکن های ورزشگاه ها برگزار خواهد شد، از این هفته استقلالی ها در همین شرایط تمرین خواهند کرد.
این تصمیم کادر فنی باشگاه استقلال به آن دلیل است تا شاگردان پرویز مظلومی بتوانند خودشان را با این شرایط هماهنگ کرده تا در طول این ماه مبارک، بدون مشکل به مصاف حریفان خود بروند.

همچنین ناصرحجازی امروز پس از حضور در باشگاه استقلال و دیدار با علی‌ فتح‌اله‌زاده سرپرست باشگاه استقلال تهران، حکم مشاور عالی مدیریت و ریاست کمیته فنی خود را از مدیریت باشگاه دریافت کرد. همراه با این حکم شرح وظایف ناصرحجازی نیز به وی ابلاغ شد.


طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،
برچسب ها: استقلال; برگزلری; ناصرحجازی; لیگ برتر; ایران; جام خلیج فارس;،


تاریخ : جمعه 22 مرداد 1389 | 11:18 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم

باشگاه استقلال برنامه‌های ویژه‌ای به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان دارد.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، باشگاه استقلال در نظر دارد در بازیهای خانگی خود در ماه رمضان ایستگاههای پخش افطاری را در ورزشگاه آزادی دایر کند تا هواداران روزه‌دار بتوانند در ورزشگاه افطار کنند. علاوه بر این قرار است با مساعدت کمیته فرهنگی باشگاه استقلال بروشورهای مذهبی در اختیار هواداران در ورزشگاه آزادی قرار بگیرد.
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : پنجشنبه 21 مرداد 1389 | 04:26 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم


مسئولان باشگاه استقلال به رأی صادره کمیته انضباطی علیه "پرویز مظلومی" سرمربی تیم خود اعتراض دارند.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به دلیل مصاحبه‌های مظلومی بر علیه تیم ملی ایران مربی را با جریمه نقدی روبه‌رو کرده است. طبق شنیده‌ها منتظر ابلاغ این حکم هستند تا اعتراض خود را رسمی اعلام کنند.

گفتنی است؛ مسئولان استقلال اعتقاد دارند کمیته انضباطی نباید بدون شنیدن حرفهای مظلومی وی را جریمه می‌کرد همچنین سایر مربیان تیمهای لیگ برتری به برنامه‌های تیم ملی اعتراض داشتند و آنها هم باید جریمه شوند.

طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : پنجشنبه 21 مرداد 1389 | 04:19 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم

استقلال و پرویز مظلومی حق دارند که به تیم ملی بازیکن ندهند یا نه؟

در نگاه اول ماجرا به این شکل جلو می‌رود که هیچ باشگاهی حقی مبنی بر بازیکن به تیم ملی ندادن را ندارد اما در نگاهی حرفه‌ای‌تر و دقیق‌تر به این نقطه می‌رسیم که باشگاه استقلال هم حق دارد طبق قوانین بین‌المللی عمل کند و به درخواست خارج از عرف پاسخ منفی بدهد.

به عنوان مثال آیا می‌توان از بارسلونا، اوساسونا، منچستریونایتد و دیگر تیمهای حرفه‌ای جهان اینگونه وسط بازیهای لیگ و با این شرایط بازیکن گرفت؟ آیا آنها بازیکنشان را در شرایطی مشابه به تیم ملی می‌دهند؟

پاسخ منفی است چراکه هیچ باشگاهی میلیارد میلیارد هزینه نمی‌کند که بازیکنانش را در کوران مسابقات به تیم ملی بدهد و از نظر علمی همان بازیکنی را که چند 100 میلیون برایش هزینه کرده در معرض مصدومیت قرار دهد!

به برنامه‌ریزی صورت گرفته دقت کنید!

علاوه بر اینکه استقلال دوباره 4 بازیکنش را به تیم ملی در روز هفدهم مردادماه پیشکش می‌کند و آنها را در اختیار ندارد باید تأکید کرد که روز نوزدهم مرداد این بازیکنان با تیم ملی به میدان می‌روند و روز بیست و یکم مرداد طبق برنامه باید به مصاف استیل‌آذینی برود که با خط خوردن کریمی و معدنچی حالا تنها 2 بازیکن در تیم ملی دارد! مهمترین بخشی که به استقلال حق می‌دهد که بازیکن به تیم ملی ندهد اما آن بخش است که تیم ملی 19 مرداد به میدان ارمنستان می‌رود و روز 21 مرداد دوباره آن بازیکنان با استقلال به میدان می‌روند!

طبق نظر کارشناسان و اصولی که فیفا و AFC و یوفا و... اجرا می‌کنند یک بازیکن بین 2 بازی‌اش باید 3 شبانه‌روز زمان داشته باشد این یعنی 72 ساعت تمام!


اما اگر حتی بخشی سفر تیم ملی در روز 20 مرداد از ایروان به تهران را هم در نظر نگیریم (که از نظر خستگی سفر و تغییرات اقلیمی و... قابل بررسی است) بازی در روز بیست و یکم مرداد به معنای پا گذاشتن روی همه اصول ممکن است و علاوه بر آنکه بازیکنان استقلال را بدون در کردن خستگی وارد کارزار با استیل‌آذین می‌کند احتمال مصدومیت آنها را هم بسیار زیاد می‌کند.

درست که نگاه کنیم به این می‌رسیم که سالهای سال است طبق برنامه‌ریزیها هرگز ندیده‌ایم که یک بازیکن در 2 تیم مختلف 2 بازی در 2 روز انجام دهد! چراکه همانطور که گفتیم حداقل 3 روز برای ریکاوری یک بازیکن زمان لازم است (این 3 روز برای بازیکنان فوق حرفه‌ای اروپایی هم در نظر گرفته می‌شود چه برسد به بازیکنان ضعیف ایرانی)

پرویز مظلومی یک حرف فنی می‌زند، حرفی کارشناسانه به میان می‌آورد که هیچکس هم آنرا نمی‌تواند رد کند!  در این میان البته حرفهای شعارگونه به میان می‌آورند و حرف از تیم ملی و تقدس می‌زنند در حالی که سلامتی همه جوانهای این مملکت هم مهم است و باید به آنهم پرداخت!

پاسخ بعدی از سوی فدراسیون احتمالا این است: آن کشورها که مثال می‌زنید سیستم خصوصی دارند اما اینجا تیمها دولتی هستند و چون پولشان را دولت می‌دهد حق ندارند قوانین بین‌المللی را به رخ- که باز همه دولتی هستیم- بکشند!

پاسخ این است:

اولا کسی اجبارتان نکرده که همه باشگاهها را دولتی اداره کنید و باید اجازه بدهید خصوصی شوند.

ثانیا: چون دولتی هستند و از بیت‌المال ارتزاق می‌کنند یعنی باید نسبت به پول و سرمایه هزینه شده بی‌تفاوت باشند و چون پول خودشان نیست باید ول کنند تا بازیکن مصدوم شوند؟ و پول بیت‌المال حیف و میل؟

ثالثا: آنها که خصوصی هستند قوانین علمی را اجرا می‌کنند حالا که ما دولتی هستیم باید روز علم (72 ساعت برای ریکاوری) خط بکشیم. به آن توجه نکنیم؟

رابعا: نتیجه اجرای اصول مهم است چه دولتی و چه خصوصی! حالا یکی بگوید فوتبال دنیا پیشرفته‌تر است یا فوتبال ما؟

نه به زعم ما بالاخره یکی باید جلوی این بی‌برنامگی خطرناک که با سلامتی جوانان این مملکت بازی می‌کند بایستد و از آقایان سوال کند که بازی با ارمنستان آن هم در حالی که به کل لیگ صدمه وارد می‌آید چه سودی برای تیم ملی دارد و آیا سودش با ضرری که لیگ دریافت می‌کند قابل مقایسه است؟

نه این مسیر غلط است و جلوی غلط باید ایستاد! این شدنی نیست که یک بازیکن در فاصله 2 روز 2 بازی کند و در میان این 2 روز هم 2 هزار کیلومتر سفر کند!

غلط است! و به زعم ما باشگاه استقلال حرف درستی می‌گوید و به هیچ وجه اشتباه حرف نمی‌زند.

طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : پنجشنبه 21 مرداد 1389 | 04:14 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم

            طبقه بندی: بیوگرافی پیشکسوتان،


تاریخ : پنجشنبه 21 مرداد 1389 | 03:15 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم

تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3