جنگ فرهادمجیدی ومجتبی شیری


جنگ آرش وشیری پاکتی
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : جمعه 30 مهر 1389 | 05:02 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم
فتح‌الله‌زاده: علی دایی هم با مردود اعلام شدن گل استقلال اهواز قهرمان شد


علی فتح الله زاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد دربی و حواشی این مسابقه، صحبت های زیر را مطرح كرد. متن این مصاحبه را در زیر می خوانید:

فارس: دربی چطور بود؟

خیلی خوب بود. بهتر از همه، طرفداران دو تیم بودند كه بدون كوچكترین مشكلی، تیم های خود را تشویق كردند. خوشحالم هواداران استقلال خوشحال ورزشگاه را ترك كردند.

فارس: چقدر استرس داشتید؟

خیلی زیاد. تمام مسئولیت 100 هزار نفری كه به ورزشگاه می آیند، روی دوش ما است. اگر خدای نكرده می باختیم، هواداران خیلی ناراحت می شدند و نمی توانستیم جوابشان را بدهیم.

فارس: از كیفیت بازی راضی بودید؟

از كیفیت راضی نیستیم؛ اما این را هم بدانید كه مقابل 100 هزار نفر بازی كردن و با آن فشار روانی، كار راحتی نیست و نمی شود بهتر از این بود. هیچ تیمی در دربی دوست ندارد ببازد و فشار روی بازیكنان زیاد است.

فارس: پیش بینی می كردید كه برنده دربی استقلال باشد.

بله. شب قبل از بازی به هتل رفتم و در جمع بازیكنان گفتم كه اگر این دیدار را نبرید، یعنی از من مدیر گرفته تا بقیه، كم كاری كرده ایم. بازیكنان استقلال همت خوبی از خود نشان دادند.

فارس: اما استقلال در دقایق پایانی گل زد و پرسپولیس نیمه دوم بهتر بود.

آنها در 20 دقیقه پایانی بهتر از استقلال بودند. نگران شده بودم كه نكند یكی از مدافعان خطایی مرتكب شود؛ اما تعویضی كه آقای مظلومی انجام داد و جباری به میدان آمد، همه چیز را تغییر داد. پاس جباری برای مجیدی كافی بود تا او كاری كند، كارستان. مجیدی تكنیكی و سرحال، با حوصله ای كه از خود نشان داد، توانست استقلالی ها را خوشحال كند.
فارس: این بازی را با پیروزی پشت سر گذاشتید؛ اما علی دایی بابت داور و گل مردود شده پرسپولیس خیلی ناراحت بود. چند كارشناس داوری هم معتقد بودند گل پرسپولیس صحیح بود.
متاسفانه این كارشناسان جو ایجاد كرده اند. متاسفم كه سر این بازی مهم، چنین جوی را درست می كنند. فكر می كنم چنین اظهاراتی حساب شده است و خودشان زنگ می زنند تا نظر بدهند.

فارس: مثلا چه كسی؟
بعدا می گویم. برای كارشناسی دربی باید دقت بیشتری كرد. یكی از مقرهایی كه در دنیا كارش تشخیص چنین صحنه هایی است و نمی خواهم فعلا نام آن را بیاورم، اعلام كرد بازیكن پرسپولیس 40 سانت در آفساید بوده است. به طور حتم این فیلم را به فیفا و AFC می فرستم تا خیال آقایان راحت شود. زمانی كه بازیكن در آفساید است و قصد دارد ضربه بزند، داور باید اعلام آفساید كند. نمی خواهم بگویم كه حرفم 100 در 100 درست است؛ اما اگر هم آفساید نبود، 90 دقیقه بازی كردیم. فوتبال هم همین است. خود علی دایی سالی كه با سایپا قهرمان شد را به یاد بیاورد. اگر در آن سال، گلی كه استقلال اهواز به ثمر رساند را داور قبول می كرد، سایپا نمی توانست قهرمان شود؛ اما گلی كه همه دیدند وارد دروازه شده را داور قبول نكرد تا علی دایی با سایپا قهرمان شود. دایی مربی بزرگی است و دیروز تیمش هم خوب بود؛ اما استقلال هم زحمت كشید و بازی را برد.

فارس: آقای فتح الله زاده مثل اینكه برای باشگاه استقلال، هدف فقط پیروزی در دربی بود و بس.

همیشه هواداران ما می گویند ما دو جام داریم. یكی جام قهرمانی و یكی هم پیروزی بر پرسپولیس. آنها این رقابت را مثل كسب جام می دانند.

فارس: برای شما هم دورنما از آینده همین است؟

نه. برایم مهم است كه استقلال بهتر از این و با قدرت به كارش ادامه دهد. باید امسال در لیگ مقام خوبی را كسب كنیم. اكنون جام حذفی و یك دیدار سخت با پاس آن هم در همدان را در پیش داریم. بعد از آن در تبریز بازی سخت تری را با تراكتورسازی داریم. در واقع، روزگار سیاه استقلال فعلا هست. باید با بازیكنان صحبت كنیم تا از حالت برد مقابل پرسپولیس خارج شوند.

فارس: خیلی ها فكر می كنند آقای سعیدلو تمایل بیشتری به پرسپولیس دارد و به همین دلیل با پیروزی كه دیروز به دست آوردید، به زودی نمی توانید از سازمان پول بگیرید.
آقای سعیدلو پرسپولیسی نیست و طرفدار هر دو تیم است. اتفاقا با این پیروزی می توانیم پول بیشتری هم بگیریم. آقای دكتر وقتی مرا ببیند، روحیه می گیرد. امروز می خواهم در جلسه مجمع فدراسیون شركت كنم، اگر این جلسه نبود، اول وقت صبحانه در خدمت آقای سعیدلو بودم تا پول هم بگیرم.

فارس: در نشست خبری دیروز آقای مظلومی از ادای دین به استقلال صحبت كرد و اینكه حاضر است اكنون از این تیم جدا شود. ظاهرا در این مدت سختی زیاد كشیده كه چنین حرفی را زده است؟

من نشنیدم. باید در این مورد با ایشان حرف بزنم. البته با توجه به فرصت كمی كه پیش از فصل در اختیار داشتیم، ایشان زحمت و سختی زیادی كشید.

فارس: آقای مرفاوی هم كه از بس پول ندادید، از استقلال شكایت كرد؟

این حق طبیعی او بود. كمیته انضباطی هر تصمیمی كه بگیرد، تابع آن هستیم.طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،
برچسب ها: استقلال تهران; پیروزی ;مقصر ;مزدک میرزایی;، لیگ قهرمانان اسیا;پرسپولیس;جواز ; لحاظ;روحی وروانی، فرهادمجیدی; مجتبی جباری; امیدرضاروانخواه، google"، "yahoo، کیفیت ;کمیت; مردود; اعلام;استقلال اهواز; خبرگزاری،


تاریخ : پنجشنبه 29 مهر 1389 | 02:52 ق.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران پس از پیروزی برابر پاس همدان در جام حذفی گفت: بازی بسیار خوب و از كیفیت بالایی برخوردار بود، خوشحالم كه در همدان امكانات برگزاری بازی‌های بزرگ وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پرویز مظلومی در نشست خبری پس از بازی تصریح كرد: از بازیكنانم رضایت كامل دارم و خوشحالم كه توانستیم به مرحله بعد صعود كنیم اما این هیچ چیز از ارزش‌های تیم پاس كم نمی‌كند. این خواسته ما بود كه از سد محكمی مثل پاس در این بازی عبور كنیم و با بازی خوبی كه ارائه دادیم، توانستیم به هدف خود برسیم.

وی افزود: در تمام مدت بازی برنامه مناسبی داشتیم كه توانستیم طبق برنامه عمل كرده و جریان بازی را به نفع خود كنیم و در نهایت در نیمه دوم گل‌های بیشتری را به ثمر برسانیم.

وی درخصوص غیبت برهانی در این بازی یادآور شد: آرش برهانی پس از بازی با پرسپولیس مصدومیت جزئی داشت و ما تصمیم گرفتیم ریسك نكرده و از او استفاده نكنیم. البته مجیدی هم به علت مصدومیت و سرماخوردگی نتوانست به همدان مسافرت كند. حتی وضعیت او طوری بود كه نتوانست در برنامه 90 حاضر شود.وی خاطرنشان كرد: به خاطر كمی نفرات در این بازی از سیستم دیگری استفاده كردیم و اسماعیل

شریفات را برای اولین بار به میدان فرستادیم كه بازی خوبی را ارائه داد.

مظلومی در پاسخ به سوالی مبنی بر درخواست از تماشاچیان استقلال در حین بازی تصریح كرد: دنبال این هستیم كه تماشاچیان فقط تیم خودشان را تشویق كنند. در لحظه‌ای از بازی از تماشاچیانم خواستم كه تنها به تشویق تیم خود ادامه دهند و با تیم حریف كاری نداشته باشند. البته از تماشاچیان همدان هم تشكر می‌كنم كه در طول 90 دقیقه تنها تیم خود را تشویق كردند.

مظلومی در پاسخ به مشكلاتی كه روز قبل از بازی بین سرپرست باشگاه پاس و استقلال تهران به وجود آمده بود، خاطرنشان كرد: روز قبل از بازی برای یك جلسه تمرین صحبت‌هایی انجام شد كه سرانجام ما توانستیم یك جلسه تمرین در استادیوم قدس همدان انجام دهیم. یك سری آدم‌ها در این میان شیطنت می‌كنند و می‌خواهند استفاده‌های شخصی ببرند اما خوشبختانه بزرگانی مثل پورحیدری، ملاحی و اولیایی در فوتبال ما زحمت كشیده‌اند و همواره به دنبال فوتبال جوانمردانه بوده‌اند. در رابطه با این جریان هم ملاحی با من تماس گرفت و قول هر نوع همكاری را به تیم ما داد.

مظلومی در پاسخ به سوالی در رابطه با مصاحبه نكردن بازیكنان استقلال افزود: رسانه‌ها جزئی از فوتبال هستند و فوتبال را گرم نگه می‌دارند اما شرایط روحی یك بازیكن پس از انجام یك مسابقه، این امكان را نمی‌دهد كه بتواند مصاحبه انجام دهد. هر زمان پس از بازی و در جلسه‌های تمرین، خبرنگاران می‌توانند با بازیكنان مصاحبه كنند.

مظلومی با اشاره به بازی با برنامه خود در دیدار برابر پاس همدان اذعان داشت: ما به دنبال حمله كوركورانه مثل گذشته استقلال نیستیم. دنبال این هستیم كه از فوتبال احساسی فاصله بگیریم. ما برای هر 20 دقیقه یك برنامه داشتیم. خوشبختانه تیم ما در طول فصل خوب دفاع می‌كند و در این بازی هم توانستیم با همین برنامه به یك پیروزی شیرین برسیم.
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : چهارشنبه 28 مهر 1389 | 02:38 ق.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت باشگاه استقلال، پرویز مظلومی گفت: پیروزی تیم استقلال در شهرآورد 69 را به تمام هواداران و مجموعه باشگاه استقلال تبریك می‌گویم و این موفقیت را به روح داود جورابلی تقدیم می‌كنم. داود خیلی دوست داشت بار دیگر شكست پرسپولیس را از نزدیك ببیند و امیدوارم با این برد روح او شاد شده باشد.
وی ادامه داد: برای این بازی ذره‌ای استرس نداشتم. بارها به عنوان بازیكن و مربی تلخی و شیرینی‌های دربی را تجربه كرده‌ام و جمعه آرامش خوبی داشتم و خوشحالم كه توانستم آرامش و اعتماد به نفس خوبی به تیم تزریق كنم. جدا از نتیجه بازی، استقلال روز جمعه به لحاظ آرامش تیمی و اعتماد به نفس در شرایط بهتری از حریف قرار داشت كه اوج آن را در دقیقه 91 دیدیم.

مظلومی افزود: در روزهای قبل به اعضای تیم گفته بودم كه فقط نگران بازی با صبا هستم و برابر پرسپولیس قطعا مشكلی نخواهیم داشت. همانطور كه دیدید، مقابل صبا خیلی اذیت شدیم و بازی سختی داشتیم اما برابر پرسپولیس هرگز چنین نبود و باید در همان نیمه اول با چند موقعیت تك به تكی كه داشتیم كار را یكسره می‌كردیم كه البته با تاخیر در انتهای بازی این مهم محقق شد.
وی افزود: خیلی‌ها معتقدند در نیمه دوم استقلال شرایط خوبی نداشت كه با آن مخالف هستم. این تاكتیك ما بود كه پرسپولیس را به جلو بكشیم و از فضای پشت سر مدافعان این تیم نهایت بهره را ببریم كه چندین بار در نیمه اول و یك بار در نیمه دوم توانستیم با دروازه‌بان حریف تك به تك شویم، ضمن آنكه آشوبی در نیمه اول و میداودی در نیمه دوم هم می‌توانستند گلزنی كنند. در هر حال ما با استفاده از 3 مهاجم در طول 90 دقیقه نشان دادیم تنها به كسب 3 امتیاز فكر می‌كنیم و موفق هم شدیم به آن نائل شویم.
سرمربی استقلال در ادامه اظهار داشت: برای گزارشگر این مسابقه واقعا متاسف هستم. غرض‌ورزی در گفته‌های او كاملا هویداست. او هرگز در اندازه و جایگاهی نیست كه در مورد استقلال اینچنین صحبت كند. ایشان مگر می‌داند كه من در میان دو نیمه به بازیكنانم چه گفته‌ام كه این چنین اظهار نظر می‌‌كند؟ وی از گل استقلال به شدت ناراحت بود و در تصاویر انتهایی بازی كاملا مشخص بود كه چقدر مغموم و اندوهگین است.
وی ادامه داد: ایشان چه كاره است كه حتی كارشناسی داوری را هم انجام می‌دهد؟ ایشان چه كاره است كه بازیكن ملی‌پوش ما را زیر سوال می‌برد؟ ظاهرا یادش رفته كه كارش تنها گزارش مسابقه است نه توهین و تخریب شخصیت، آن هم نسبت به یك تیم با میلیون‌ها هوادار. تا به این لحظه بسیاری از مردم و هواداران اعتراضات خود را نسبت به گزارش مغرضانه و یك طرفه ایشان به من منتقل كرده‌اند. البته مشكل وی با من نیست و به گواه تاریخ او سال‌هاست با استقلال و هوادارانش به خاطر تعلقات رنگی كه دارد مشكل دارد. امیدوارم از این پس شاهد بروز چنین مسائلی نباشیم.
مظلومی تصریح كرد: اشتباهات داوری جزئی از فوتبال است اما هرگز اگر می‌باختیم باخت را به داوری آن هم یك صحنه مربوط به دقیقه 5 بازی ربط نمی‌دادیم. چه تضمینی وجود دارد كه اگر پرسپولیس دقیقه 5 گل می‌زد به ما نمی‌باخت؟ من حتی معتقدم اگر آنها گل می‌زدند ما راحت‌تر پرسپولیس را شكست می‌دادیم چون روحیه و انگیزش بازیكنان تهییج می‌شد. نمی‌دانم چرا یك جریانی در این روزها ایجاد شده تا پیروزی مقتدرانه استقلال را زیر سوال ببرد. چرا هیچ كس نمی‌گوید هافبك پرسپولیس باید در نیمه اول سه بار كارت زرد می‌‌گرفت؟ اگر حریف در نیمه اول 10 نفره می‌شد چه؟ پنالتی روی میلاد میداودی چه شد؟ متاسفانه برخی‌ها دنبال توجیه هستند وگرنه پیروزی و سه امتیاز حق مسلم استقلال بود كه به آن رسیدیم.
مظلومی در مورد تبریك اكثر پیشكسوتان به مجموعه باشگاه و كادرفنی در مورد پیروزی استقلال مقابل پرسپولیس از جمله امیرقلعه‌نویی، غلامحسین مظلومی و... گفت: از همه این عزیزان صمیمانه تشكر می‌كنم كه اینچنین با ما همدل هستند. البته انتظاری غیر از این هم نمی‌رود چرا كه استقلال خانه همه پیشكسوتان است. وقتی استقلال، پرسپولیس را می‌برد همه استقلالی‌ها خوشحال می‌شوند چه آنهایی كه داخل مجموعه هستند چه آنهایی كه نیستند.

سرمربی استقلال در مورد بازیكن جدید جذب شده این تیم افزود: فیلم بازی اسماعیل هافبك تیم دی‌استرداد را دیدم. بازیكن خوب و روپایی است كه می‌تواند به استقلال كمك كند.
مظلومی افزود: باشگاه استقلال هرگز در برابر رسانه‌ها جبهه نگرفته است. در طول هفته بازیكنان‌مان آزاد هستند برای مصاحبه‌ كردن منتها در جریان بازی به علت فشار بیش از اندازه تصمیم گرفتیم تا آنها مصاحبه نكنند. شما دیدید پس از بازی با سپاهان چه جنجالی در مورد فرهادمجیدی به وجود آمد. در آن مسابقه 7 گل رد و بدل شد و بهترین بازی لیگ بود اما متاسفانه تعدادی از خبرنگاران و برنامه‌ها تنها به دنبال حاشیه‌سازی هستند و از متن فاصله گرفته‌اند. من واقعا متاسف هستم و نمی‌دانم این عده دنبال چه هستند. در برنامه جمعه شب هم دیدیم كه چگونه به خودشان اجازه دادند تا به منصورپورحیدری توهین كنند. البته به آنها حق می‌دهم چون از شكست پرسپولیس بسیار عصبانی هستند.
مظلومی در مورد بازی با پاس در رقابت‌های جام حذفی گفت: ما جام حذفی را كاملا جدی گرفته‌ایم چون می‌توانیم با چند پیروزی جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را كسب كنیم. برای این مسابقه باید به لحاظ روحی و روانی تیم را آماده كنیم چرا كه بعد از بردن دربی باید از حال و هوای آن مسابقه خارج شویم. نباید دیگر به پرسپولیس فكر كنیم و باید بدانیم راه زیادی را امسال در هر سه جام پیش‌رو ‌داریم.
مظلومی در پایان تاكید كرد: به وضوح دیدم هواداران استقلال از هواداران پرسپولیس بیشترند و به همین دلیل هم از آنها تشكر می‌كنم و هم به آنها افتخار می‌كنم.
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،
برچسب ها: استقلال تهران; استقلال اهواز; پرویزمظلومی ;سرمربی ;تیم ملی ;جام باشگاه های اسیا; تقصیر،


تاریخ : سه شنبه 27 مهر 1389 | 01:22 ق.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم

فرهادماگل میزنه    لنگی اتیش میزنه

فرهادما معرفت داره فریادهای داود(جورابلو لیدرباشگاه)راازیادنبرده

تواوج شادی از یاروفادار باشگاه غافل نمیشه وباعکس ان به سوی

جایگاه تماشاگران میره البته کاپیتان دوم هم (صادقی )اوراهمراهی میکنه

 
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،
برچسب ها: داود ; لیدر; باشگاه; استقلال; معرفت; فریاد; وفادار ;غافل ;عکس; کاپیتان ; جایگاه تماشاگران،


تاریخ : یکشنبه 25 مهر 1389 | 05:31 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم


کمک داور دیدار استقلال و پرسپولیس گفت: هنوز هم اعتقاد دارم گل پرسپولیس در نیمه اول آفساید بود.

"مرتضی کریمی" در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، اظهارداشت: فکر می‌کنم در آن صحنه تصمیم درستی گرفتم. بازیکن پرسپولیس در موقعیت آفساید بود و هنوز هم اعتقاد دارم در آن زمان بهترین تصمیم را گرفته‌ام. در کل معتقدم تیم داوری در این بازی خیلی خوب عمل کرد و در همه صحنه‌ها قضاوت متعادلی داشت.

طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : یکشنبه 25 مهر 1389 | 04:58 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم


کمک داور دیدار استقلال و پرسپولیس گفت: هنوز هم اعتقاد دارم گل پرسپولیس در نیمه اول آفساید بود.

"مرتضی کریمی" در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، اظهارداشت: فکر می‌کنم در آن صحنه تصمیم درستی گرفتم. بازیکن پرسپولیس در موقعیت آفساید بود و هنوز هم اعتقاد دارم در آن زمان بهترین تصمیم را گرفته‌ام. در کل معتقدم تیم داوری در این بازی خیلی خوب عمل کرد و در همه صحنه‌ها قضاوت متعادلی داشت.

تاریخ : یکشنبه 25 مهر 1389 | 04:54 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم
نه قهر كردم و نه دنبال حاشیه‌سازی هستم
طالب لو:‌ قبل از دربی مرخصی گرفته بودم

خبرگزاری فارس: دروازه بان تیم فوتبال استقلال با تكذیب خبر قهرش در این تیم گفت:‌ قصد حاشیه سازی برای تیمم نداشتم و قبل از دربی مرخصی گرفته بودم.


وحید طالب لو در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص شایعه قهرش از استقلال و اینكه روز گذشته در تمرین این تیم حضور نداشت گفت:‌ اصلا چنین مسائلی نیست و تا كنون به فكر حاشیه‌ سازی برای استقلال نبودم و به عنوان یك بازیكن حرفه‌ای به تمام تعهداتی كه در قبالش مسئول هستم پایبند خواهم بود.
وی افزود: قبل از دربی با آقای نظری جویباری هماهنگ كرده بودم و مرخصی گرفتم، اما متأسفانه بعضی‌ها با عدم حضور من در محل تمرین تحلیل‌های خود را نوشتند. صبح امروز نیز با آقای فتح الله جلسه داشتم و در این خصوص و هم در مورد مسائل فوتبال به صحبت پرداختم. با صحبت‌هایی كه با سرپرست باشگاه استقلال انجام دادم ایشان به من روحیه داد و مطمئن باشید كه از امروز مثل گذشته با قدرت در تمرین استقلال حاضر خواهم شد.
دروازه بان تیم استقلال در خصوص غیبت خود در تمرینات دیروز تأكید كرد: دیروز در كرج بودم و اتفاقا این مسئله را با سرپرست باشگاه استقلال هماهنگ كردم و امروز نیز ایشان با اطمینان خاطر به من گفت كه به این موارد كه مطرح شده توجهی نداشته باشم و مثل یك بازیكن حرفه‌ای تابع تصمیمات باشگاه استقلال هستم.
طالب‌لو ضمن خوشحالی از پیروزی تیم استقلال مقابل پرسپولیس گفت: از تمامی طرفداران تیم استقلال تشكر می‌كنم كه در طول 90 مسابقه به تشویق تیم خود پرداخته و فكر می‌كنم در پایان بازی اعضای تیم هدیه‌ خوبی به آنها دادند تا گوشه‌ای از محبت آنها را جبران كرده باشند.
وی در پایان ضمن تسلیت مجدد به خانواده لیدر فقید تیم استقلال گفت:‌ در بازی جمعه پیراهنی را به تن كرده بودم كه عكس جورابلو روی آن بود. مطمئن هستم این حركت و برنامه‌های فرهنگی كه باشگاه برای آن عزیز از دست رفته تدارك دید، موجب تسلی خانواده جورابلو به خصوص پدر ایشان كه در ورزشگاه حضور داشت شد و تمامی بازیكنان استقلال به خاطر شاد كردن خانواده این بازیكن تمام تلاش خود را در زمین به كار بستند.تاریخ : یکشنبه 25 مهر 1389 | 04:50 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم

تعداد کل صفحات : 4 :: 1 2 3 4