اسطوره‌ها كسانی هستند كه خود را به تاریخ تحمیل نموده و با در هم شكستن زمان و مكان جاودانه می‌شوند و ناصر حجازی از جنس همین اسطوره‌های جاودانه‌ای است. بدون تردید وی از محبوب‌ترین چهره‌های ورزشی و‌ ماندگار تاریخ فوتبال ایران است.

محبوبیتی كه از شخصیت، صداقت،‌عقاید و حتی چهره‌اش، نشات گرفته است. ناصرحجازی از جمله مردانی است كه اصول اخلاقی خویش را فدای ارزش‌های مادی نكرده است. طبع او آنقدر بلند است كه مال اندوزی برایش حقیر جلوه كند. عشق به مردم، صداقت را چنان معنا كرده است كه در حیات خویش داستانی نگاشته كه روایتی است از مردمداری و كوشش برای اثبات حقانیت.

حجازی یك قهرمان است، اما تفاوتش با اكثریت قهرمانان آن است كه ایده‌آل‌هایی دارد انسانی، از دل مردم،‌مردمی كه موج اضطراب و نگرانی آنها در تبادل بیماری وی ثابت نموده كه حجازی كماكان محبوب‌ترین است و برای محبوبیت هیچ پارامتری وجود ندارد جز عشق و علاقه آنها.بیماری حجازی پایان افسانه او نبود. او كه قبل‌تر با تلخی و ملامت‌های زندگی مقابله كرده بود،‌بایستی خود را برای نبرد با بیماری مهلك سرطان روبه‌رو می‌ساخت تا به دوستدارانش كه او را در ایده‌آل‌های خود جستجو می‌كردند،

باز هم شور هیجان دوباره‌ای بخشد و حال بعد از گذشت یك سال از آن بیماری،‌سربلند از پیكاری سخت، نمادی است از ایستادگی و مقاومت.او به خوبی می‌دانست كه فردا روشن است و نشان داد كه می‌توان برای تحقق آرمانی والا،‌تا آخرین لحظه مبارزه كرد و او امروز همچون گذشته با شور و هیجان همیشگی،‌تجربیات خود را در اختیار باشگاه استقلال قرار می‌دهد تا باز هم به یاد بیاوریم كه وی، همان شخصیتی است كه با تربیت شاگردان بسیاری از جنس اسطوره یادآور ققنوس آن پرنده افسانه‌ای است كه همواره بر بلندای آسمان جای دارد و آگاهانه با بر هم زدن بال‌هایش جرقه‌ای حاصل نموده كه باعث سوختن و خاكستر شدنش می‌گردد و از خاكستر او ققنوس‌های دیگر متولد می‌شوند


........... و این سلسله ادامه خواهد داشت.طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : چهارشنبه 24 آذر 1389 | 09:46 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم
حنیف عمران زاده مدافع تیم فوتبال استقلال تهران امیدوار است در بازیهاى آینده اشتباهات داورى منجر به از دست رفتن امتیاز براى تیمش نشود.وى گفت: اگر داور گل سالم استقلال را به اشتباه مردود اعلام نمى كرد ۳ امتیاز بازى با شهردارى به حساب تیم ما ریخته شده بود.
او ادامه داد: نمى خواهم درباره مسائل داورى اظهارنظر كنم اما امیدوارم در بازیهاى آینده اشتباهات داورى منجر به از دست رفتن امتیاز براى استقلال نشود. اخراج مبعلى و مردود اعلام شدن گل سالم شریفات باعث شد استقلال از بازى خانگى خود فقط یك امتیاز بگیرد.عمران زاده افزود: در نیمه دوم موقعیت هاى زیادى داشتیم كه آنها را از دست دادیم. فكر مى كنم آنقدر به ما گفتند خوش شانس كه حالا چشم خورده ایم و توپهایمان گل نمى شود!
وى درباره دیدار هفته آینده تیمش مقابل فولاد خوزستان گفت: بازى سختى در اهواز داریم. مجید جلالى و فولاد غیر قابل پیش بینى هستند و اینكه هفته گذشته به استیل آذین باخته اند دلیل نمى شود آنها را دست كم بگیریم. استقلال پس از تساوى خانگى مقابل شهردارى در اهواز محكوم به برد است.عمران زاده در پایان اظهارداشت: قهرمانى نیم فصل براى ما مهم نیست. جام لیگ برتر را به قهرمان نیم فصل نمى دهند بلكه به تیمى مى دهند كه حركت پیوسته اى به سوى قهرمانى داشته باشد.طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : چهارشنبه 24 آذر 1389 | 08:58 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: ایمان مبعلی به خاطر رفتارش در بازی با شهرداری تبریز با جریمه سنگینی مواجه خواهد شد.
 پرویز مظلومی سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران از برخورد با ایمان مبعلی خبرداد و گفت: با ایمان مبعلی برخورد خواهیم کرد و این بازیکن به دلیل بی‌انضباطی در جریان بازی با شهرداری با جریمه سنگینی از سوی باشگاه مواجه می‌شود.

مظلومی در ادامه، درگیری مبعلی و برهانی در رختکن استقلال را تکذیب کرد و گفت: مبعلی پس از بازی به رختکن نیامده بود که بخواهد با برهانی درگیر شود و این خبر اصلا صحت ندارد.

 مبعلی در بازی روز گذشته مقابل شهرداری تبریز به دلیل توهین به آرش برهانی از زمین مسابقه اخراج شد. او همچنین به دستور مظلومی اجازه حضور در تمرین امروز استقلال را پیدا نكرد.طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : چهارشنبه 24 آذر 1389 | 07:22 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم
اینهم جدیدتریسن وجوانترین استقلالی توی زمین

طبقه بندی: عکس های بدون شرح،


تاریخ : یکشنبه 14 آذر 1389 | 12:32 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم
  برترین تیم‌های یك دهه قاره آسیا معرفی شدند
سپاهان بهترین تیم ایرانی؛ استقلال و پرسپولیس در رتبه‌های 13 و 31

خبرگزاری فارس: تیم‌های فوتبال سپاهان، استقلال، ذوب‌‌آهن و پرسپولیس در رده‌بندی بهترین‌های قاره آسیا به ترتیب هشتم، سیزدهم، بیست‌وهفتم و سی‌ویكم شدند.


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال جهان، تیم سپاهان اصفهان با كسب 660.5 امتیاز توانست در رده هشتم بهترین‌‌های یك دهه اخیر قاره كهن جای گیرد.
در این فهرست استقلال، قهرمان دو دوره جام باشگاه‌های قاره، با كسب 593 امتیاز در جایگاه سیزدهم جدول قرار گرفت.

ذوب‌آهن اصفهان كه هفته قبل عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان را در بازی نهایی این جام در توكیو مقابل سئونگ‌نام كره‌جنوبی از دست داد، با 507 امتیاز در رتبه 27 جای گرفت و پرسپولیس با 492.5 امتیاز صاحب رده سی‌ویكم شد.

دراین فهرست سایپا توانست با 346 امتیاز همراه با بیكامیكس ویتنام در پله 69 جای گیرد.
مقاومت شهید سپاسی شیراز نیز با 339 امتیاز در رده 73 قرار گرفت.

در این میان تیم پاس تهران كه اكنون اثری از آن به خاطر انتقال امتیاز آن به همدان باقی نمانده، با 310.5 امتیاز در رده 92 بهترین‌‌ها جای گرفت.

صبا كه در بدو پیدایش و ظهور خود با نام صباباتری فعالیت می‌كرد و اكنون با انتقال امتیاز به صبای قم تغییر نام داده، همراه با العربی قطر با 302.5 امتیاز و در جایگاه 97 حاضر شد.

همچنین ابومسلم مشهد با 288 امتیاز در رده 110، استقلال اهواز با 282.5 امتیاز در رده 112، ملوان انزلی با 239 امتیاز در رده 151، برق شیراز با 227.5 امتیاز در پله 156، پیكان قزوین با 198.5 امتیاز در رده 187، مس كرمان با 181 امتیاز در رده 205، راه آهن با 162 امتیاز در رده 221 و در بین 250 تیم اول قاره در یك دهه اخیر جای گرفتند.

در این گزینش عنوان بهترین تیم آسیا از سال 2001 تاكنون به الهلال عربستان با 797 امتیاز رسید.
پس از آن پاختاكور تاشكند از ازبكستان با 787.5 امتیاز و الاتحاد جده از عربستان با 765.5 امتیاز،‌ دوم و سوم شدند.

فهرست 20 تیم برتر آسیا در یك دهه اخیر به این شرح است:
1-الهلال عربستان - 797امتیاز

2-پاختاكور ازبكستان 787 امتیاز

3-الاتحاد عربستان 765 امتیاز

4-گامبا اوزاكا ژاپن 706 امتیاز

5-كاشیما‌آنتلرز ژاپن 699 امتیاز

6-سئونگ‌نام كره‌جنوبی 691 امتیاز

7-سوون كره‌جنوبی 661 امتیاز

8-سپاهان ایران 660 امتیاز

9-العین امارات 636 امتیاز

10-السد قطر 624 امتیاز

11-الكویت كویت 613 امتیاز

12-الكرامه سوریه 602 امتیاز

13-استقلال ایران 593 امتیاز

14-القادسیه كویت 585 امتیاز

15-الشباب عربستان 582 امتیاز

16-الفیصلی اردن 580 امتیاز

17-دالیان شیده چین 577 امتیاز

18-شاندونگ چین 576 امتیاز

19-اوراوا ژاپن 575 امتیاز

20-چونبوك كره‌‌جنوبی 568 امتیاز
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : یکشنبه 14 آذر 1389 | 12:27 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم

خبرگزاری فارس: نیم‌فصل اول لیگ برتر امروز در حالی به پایان رسید كه سپاهان با توجه به دو بازی عقب‌افتاده شانس قهرمانی دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران امروز با برگزاری 6 دیدار به پایان رسید.
در مهم‌ترین دیدارهای امروز ذوب‌آهن 2 بر صفر استیل‌آذین را در ادامه ناكامی‌هایش شكست داد تا ضمن صدرنشینی با 35 امتیاز فرصت قهرمانی نیم فصل را داشته باشد.

سپاهان نیز 4 بر یك سایپا را برد تا با 29 امتیاز و 2 بازی كمتر (15 بازی) در رده چهارم قرار بگیرد. سپاهان در صورت پیروزی در 2 دیدار عقب مانده، فرصت قهرمانی نیم فصل را با 35 امتیاز خواهد داشت، چراكه در این صورت تفاضل گل سپاهان بهتر از تیم همشهری خواهد شد.

در این هفته استقلال 3 بر 2 پاس را شكست داد و با دومی به كارش پایان داد و پرسپولیس نیز با پذیرا شدن سومین شكست پیاپی تا رده پنجم جدول سقوط كرد.

*نتایج كامل هفته هفدهم لیگ برتر:

صبای قم یك - ملوان بندرانزلی صفر

فولاد خوزستان 4 - شهرداری تبریز صفر

استقلال تهران 3 - پاس همدان 2

نفت تهران 2 - شاهین بوشهر 2

مس كرمان 2 - راه آهن شهرری صفر

استیل آذین صفر - ذوب آهن اصفهان 2

پیكان قزوین 3 - پرسپولیس صفر

سپاهان اصفهان 4 - سایپای البرز یك

تراكتورسازی تبریز 3 - صنعت نفت آبادان یك

*جدول رده‌بندی در پایان هفته هفدهم:

1-ذوب‌آهن 35 امتیاز

2-استقلال 33 امتیاز

3-مس 30 امتیاز

4-سپاهان 29 امتیاز (2 بازی كمتر)

5-پرسپولیس 27 امتیاز

6-تراكتور‌سازی 25 امتیاز

7-صنعت نفت 25 امتیاز (یك بازی كمتر)

8-فولاد 23 امتیاز

9-صبای‌قم 21 امتیاز (یك بازی كمتر)

10-راه‌آهن 21 امتیاز

11-ملوان 21 امتیاز

12-نفت تهران 18 امتیاز

13-پاس 18 امتیاز

14-پیكان 17 امتیاز

15-شاهین 16 امتیاز

16-سایپا 16 امتیاز

17-شهرداری تبریز 16 امتیاز

18-استیل‌آذین 14 امتیاز

برنامه هفته هجدهم لیگ برتر به شرح زیر است:

*پنجشنبه 18 آذر ساعت 15

استیل آذین-فولاد خوزستان-شهید دستگردی-تهران

تراكتور سازی تبریز-پرسپولیس-یادگار امام(ره)-تبریز

سپاهان -راه آهن-فولاد شهر

پیكان-ذوب آهن-رجائی-قزوین

نفت تهران-ملوان بندر انزلی-اكباتان-تهران

*جمعه: 19 آذر ساعت 15

صبای قم-سایپا-یادگار امام(ره)-قم

مس كرمان-پاس همدان-باهنر-كرمان

استقلال –شهرداری تبریز-آزادی-تهران

نفت آبادان-شاهین-تختی-آبادان

.


طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : یکشنبه 14 آذر 1389 | 12:00 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم
مدافع استقلال مقابل پاس همدان مصدوم شد اما در میدان ماند تا تعصب خود را به تیمش را نشان بدهد، هر چند که درد شدیدی می‌کشید.

مدافع استقلال مقابل پاس همدان مصدوم شد اما در میدان ماند تا تعصب خود را به تیمش را نشان بدهد، هر چند که درد شدیدی می‌کشید.

"امیر حسین صادقی" در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، در مورد شرایط خود و بازی استقلال مقابل پاس همدان صحبتهایی انجام داد که در پی می‌آید:


*بازی چطور بود؟

- واقعا بازی سختی پیش رو داشتیم. پاس همدان سرشار از انگیزه بود و برای کسب امتیاز گام به میدان گذاشت اما خوشحالم که در چنین شرایطی هم توانستیم حریف را شکست بدهیم و 3 امتیاز حساس کسب کنیم.

*پس معتقدی پاس همدان برای شما مشکل‌ساز شد؟

- همینطور است. نگاه به بازیهای جام حذفی نکنید که ما این حریف را با برد پرگل حذف کردیم. پاس همدان تیمی جوان و باانگیزه است و قطعا در نیم‌فصل دوم به جایگاههای بسیار بالاتری می‌رسد.

*این روزها استقلال با مصدومان زیادی روبه رو است.

- مصدومیتها باعث شده تا دست مظلومی برای انتخاب ترکیب اصلی بسته باشد و سرمربی تیم مجبور می‌شود از برخی بازیکنان در پستهای غیرتخصصی استفاده کند و این موضوع برای ما مشکلات بسیاری ایجاد کرده است.

*به نظرت دلیل اصلی این همه مصدومیت چیست؟

- به نظر من فشردگی بازیها دلیل اصلی این مصدومیتها است. خستگی نزد بازیکنان استقلال باعث شده تا آمار مصدومان تیم بالا برود.

*خودت هم مقابل پاس همدان آسیب دیدی؟

- از ناحیه کشاله ران مصدوم شدم اما با توجه به اینکه با کمبود بازیکن روبه‌رو بودیم تصمیم گرفتم در میدان بمانم تا تیم تعویض اجباری نداشته باشد.

*یعنی با درد بازی کردی؟

- باور کنید درد شدیدی می‌کشیدم اما کم نیاوردم و با همین شرایط هم تلاش کردم اجازه نفوذ به مهاجمان پاس همدان ندهم.

*بسیاری معتقدند مصدومیتهای پرتعداد در استقلال ناشی از بدنسازی نامناسب است؟

- نه اینطور نیست. ما بی‌خود و بی‌جهت مصدوم نمی‌شویم. بازیکنان استقلال با تعصب و غیرت بالا به میدان می‌روند و زیاد درگیر می‌شوند و همین امر دلیل می‌شود تا مصدوم زیاد بدهیم.

*استقلال می‌تواند به روند رو به رشد خود ادامه بدهد؟

- ادامه این روند با توجه به شرایط سخت پیش رو کار آسانی نیست اما بازیکنان استقلال همقسم شده‌اند تا از هیچگونه تلاشی فروگذار نباشند و استقلال را به جایگاه واقعی‌اش برسانند.
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،
برچسب ها: امیرحسین صادقی"همدان،


تاریخ : یکشنبه 14 آذر 1389 | 11:10 ق.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم