برهانی بازی با السد را از دست داد

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، آرش برهانی به دلیل دو اخطاره بودن نمی‌تواند مقابل السد قطر به میدان برود.
 

برهانی با دریافت کارت زرد در بازی مقابل پاختاکور دو اخطاره شد تا در کنار حنیف عمران‌زاده دیگر محروم استقلال برابر السد باشد. با این حساب استقلال مقابل السد دو بازیکن محروم دارد.


به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، اولین جلسه تمرین تیم فوتبال استقلال پس از بازگشت از تاشکند، امروز چهارشنبه پیگیری شد.


*تمرین راس ساعت 17 در زمین شماره 2 کمپ تیم‌های ملی آغاز شد.
*محمد محمدی به دلیل مصدومیت با لباس شخصی در محل تمرین حضور یافت.
*میلاد میداودی، فیلیپ آلوز و دکتر نوشادی در تمرین امروز غایب بودند.
*بازیکنانی که به طور ثابت در تاشکند به میدان رفته بودند پس از دقایقی راهی سونا شدند.
*بقیه بازیکنان زیر نظر کادر فنی به امور تاکتیکی پرداختند.

جلسه انضباطی دسوزا یکشنبه برگزار می شود


 به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، جلسه کمیته انضباطی فیلیپ آلوز دسوزا یکشنبه هفته جاری در محل باشگاه برگزار می‌شود. با بازگشت تیم از ازبکستان پرویز مظلومی دسوزا را به دلیل اعتراض به سکونشینی در اختیار باشگاه قرارداد تا یکشنبه با تشکیل جلسه کمیته انضباطی وضعیت این بازیکن مشخص شود.
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : چهارشنبه 31 فروردین 1390 | 10:37 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم

با وجود شكست استقلال برابر پاختاكور ازبكستان،‌ مدیر فنی این باشگاه می‌گوید هنوز بازی برای استقلال تمام نشده و این تیم همچنان شانس صعود دارد. او همچنین در لفافه اشاره‌ای هم به اتفاقات بازی استیل آذین و پرسپولیس كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر حجازی در گفت‌وگویی كه با سایت شخصی‌اش انجام داده به سوالات مختلفی پاسخ گفته كه بخشی از این گفت‌وگو در پی می‌آید:


- شکست استقلال مقابل پاختاکور را چطور ارزیابی می‌کنید؟

استقلال می توانست بازنده نباشد. پاختاکور قدرت چندانی نداشت. نمی خواهم ایراد بگیرم اما گل برهانی یکی از بهترین گلهای تاریخ زندگی‌اش بود، برهانی بسیار با هوش و حرفه‌ای عمل کرد و روحیه بالایی گرفت. دیدگاه فنی من این است که عدم تعویض برهانی با آن شرایط روحی و سرعت بالا و همینطور فرهاد مجیدی که کماکان معتقدم نباید تعویض شود مگر دچار مصدومیت شود، می‌توانست کمک بیشتری به استقلال کند. با این حال 2 بازی دیگر باقی مانده است و استقلال کماکان شانس صعود دارد. باید به کادر فنی و بازیکنان دلگرمی و امیدواری داد تا در 2 بازی آتی با همت و یکدلی صعود از این مرحله را جشن بگیرند و به آنچه استحقاقش را دارند، دست یابند. در ضمن باید به محمدی این تذکر را بدهم که توپهایی که از فاصله دور به سمت دروازه ارسال می شود، گلر باید از دروازه خارج شود و توپ را دفع کند. دلیلی ندارد در مواقع ارسال چنین توپهایی روی خط دروازه ایستاد. البته نا گفته نماند محمدی چندین موقعیت خطرناک را از حریف گرفت.- امروز بذر پاشی چمن طبیعی کمپ اختصاصی استقلال با دستان شما انجام گرفت، روند ساخت کمپ را چطور دیدید؟

فتح اله زاده کار خود را بلد است و استقلال را علیرغم شرایط سختی که ابتدای فصل داشت، بخوبی جمع و جور کرد. روند ساخت کمپ نیز بخوبی پیش می‌رود. با ساخت کمپ هزینه‌های استقلال نیز کاهش پیدا می‌کند و حتی باشگاه می‌تواند با برنامه هایی که فتح اله زاده دارد، درآمدزایی خوبی داشته باشد و از سازمان کمتر کمک گیرد. فتح اله زاده با پیگیری و اقدام در جهت نهایی شدن ساخت کمپ می تواند بیشتر از گذشته در یاد و قلب هواداران استقلال باقی بماند، هر چند امیدوارم اجازه دهند تا او بخوبی کارهایش راپیش ببرد.معمولا عادت کرده‌اند کسانی که قصد خدمت به مردم را دارند ، بر کنار کنند و من شخصا امیدوارم این اتفاق برای فتح اله زاده نیفتد.در ضمن از سعیدلو می خواهم اجازه دهد تا فتح‌اله زاده به تنهایی استقلال را مدیریت کند .همانطور که تا به امروز موفق بوده است.استقلال نیازی به هیات مدیره ندارد.در ایران رسم بر این است که یک عده بیکار که دوست و رفیق مقامات هستند، بعنوان اعضای هیات مدیره انتخاب می شوند وگرنه در تیمهای مطرح دنیا اعضای هیات مدیره بر اساس تخصص و تواناییهایشان انتخاب می‌شوند و از هیچ کوششی برای موفقیت تیم دریغ نمی کنند. اگر بر اساس قوانین کنفدراسیون آسیا در انتخاب اعضای هیات مدیره اجباری است، اجازه دهید فتح اله زاده این انتخاب را انجام دهد تا در کارش دخالت نشود و در غیر این صورت، عده ای را بصورت صوری انتخاب كنید، رستورانی خوب را هر از گاهی برایشان انتخاب کرده تا آنجا چلوکبابشان را صرف کنند و بروند دنبال زندگی‌شان و در کار مدیرعامل و زیر مجموعه وی دخالت نکنند. 

- علی کریمی در متنی احساسات خود را همانطور که حتما می‌دانید نسبت به شما بیان کرده است. در این ارتباط صحبت خاصی دارید.

علی کریمی بازیکنی مردمی است که همسو بودنش با مردم را اثبات کرده است. فقط می‌توانم از این بازیکن که در دل مردم جای دارد و از راه دور احساسات خود را صادقانه نسبت به من ابراز داشته است، قدردانی کنم و برای وی در تمامی مراحل زندگی آرزوی موفقیت كنم.

- در حالی که انتظار می‌رود دولت از چهره‌هایی مثل شما قدردانی كند، طی چند روز اخیر خانواده شما و همین طور یک شرکت خصوصی که پرتال شخصی برایتان طراحی و اجرا كرده در مراسمهایی از شما تجلیل و قدردانی كردند و هنرمندان، اهالی فوتبال و مطبوعات با شور و شوق خاصی در این مراسم شرکت کردند.مردم نسبت به من لطف دارند. ناصر حجازی همواره سعی کرده تا از مردم جدا نباشد. همیشه با مردم بوده‌ام و هر چه دارم از خدا و سپس لطف و محبت مردم است. من و امثال من مدیون مردم هستیم. آنها مرا حجازی کردند. اینها شعار نیست یا از روی تظاهر نمی گویم. خوشبختانه همه مرا به صراحت لهجه می‌شناسند. این که از مردم می گویم حرف دلم است.از اینکه می‌بینم بعضیها با زدن چند گل یا مورد توجه قرار گرفتن توسط مردم‌، از همه طلبکار هستند، ناراحت می شوم. متاسفانه اینها وقتی توسط همین مردم بزرگ می‌شوند ادا در می‌آورند و فراموش می‌کنند که از کجا و چطور به چنین جایگاههایی رسیده اند. نمی‌دانند که فقط مشهور هستند و با این خصوصیات اخلاقی محبوبیتی بین مردم ندارند. تختی به دلیل مدالها و قهرمانیهایش تختی نشد که اگر این طور بود، موحد یا حبیبی مدالهای بیشتری داشتند. تختی بدلیل مردمی بودنش تختی شد. از قدیم گفته‌اند که درخت هر چه پربارتر، افتاده تر. وقتی بیشتر مورد توجه قرار گرفتیم، باید سر به زیرتر شده و ادبیات و رفتارمان را بهتر کنیم.
طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : چهارشنبه 31 فروردین 1390 | 04:58 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیمنتیجه یک تحقیق نشان داده که رئال مادرید باشگاه برتر قرن در فاصله سالهای 1901 و 2001 انتخاب شده است...سایت گل- فدراسیون آمار و تاریخ فوتبال اعلام کرد که براساس یک تحقیق انجام شده، رئال مادرید به عنوان بهترین باشگاه قرن بیستم انتخاب شده است. در این انتخاب، رئال مادرید بالاتر ازتیمهای یوونتوس و بارسلونا، میلان، بایرن مونیخ قرار گرفته است. در فصول گذشته فدراسیون بین المللی آمار و تاریخ فوتبال تیمها را بر اساس شایستگی آنها انتخاب می کرد و در رده بندی ماهانه برترین باشگاههای جهان که از سال 1991 آغاز شده هم همین کار را انجام می داد.معیارهای انتخاب باشگاهها برای این رده بندی زیاد بوده و شامل تعداد قهرمانیهای باشگاهها در طول قرن بیستم بوده و حالا این فدراسیون توضیح داده که چطور به این انتخاب رسیده و در بیانیه ای بدین منظور می گوید:" به مدت چند سال فدراسیون بین المللی آمار و تاریخ فوتبال، از باشگاههای مختلف، خبرنگاران ورزشی و هواداران فوتبال خواست تا تیم منتخب قرن را براساس مبناهای واقعی بدون ارزشگذاریهای خیالی و تاثیر پذیریهای دیگر، انتخاب کنند. این رده بندی براساس تعداد قهرمانیهای کسب شده و جایگاه تیمها در لیگهای داخلی انجام شده است. از آنجا که رده بندی باشگاهها از سوی این فدراسیون از سال 1991 هرماه صورت گرفته، این موضوع نمی تواند به عنوان ملاکی برای انتخاب تیم قرن محسوب شود. به همین خاطر این فدراسیون تصمیم گرفته که رده بندی برترین باشگاههای قرن را بر اساس نتایج آنها در رقابتهای قاره ای انجام دهد. رقابتهای داخلی راهی برای صعود تیمها به این رقابتها هستند ضمن اینکه رقابتهای بین قاره ای جزو ملاکهای ارزشیابی محسوب نشده است."

 


 بدین ترتیب عملکرد تیمها درلیگ قهرمانان، جام یوفا، جام جامداران، میتروپا کاپ، کوپا لاتینا و سوپرجام اروپا برای این انتخاب ملاک بوده اند.

ده تیم برتر قرن بیستم بر اساس انتخاب این فدراسیون به این شرح هستند:

 

رئال مادرید 563.30 امتیاز

یوونتوس 466.00 امتیاز

بارسلونا 458.00 امتیاز

میلان 399.75 امتیاز

بایرن مونیخ 399.00 امتیاز
 


اینتر362.00 امتیازآژاکس 332.75 امتیاز

لیورپول 300.25 امتیاز

بنفیکا 299.00 امتیاز

اندرلشت 231.00 امتیا
ز
طبقه بندی: فوتبال در دنیا،


تاریخ : چهارشنبه 31 فروردین 1390 | 05:56 ق.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیمنتیجه یک تحقیق نشان داده که رئال مادرید باشگاه برتر قرن در فاصله سالهای 1901 و 2001 انتخاب شده است...سایت گل- فدراسیون آمار و تاریخ فوتبال اعلام کرد که براساس یک تحقیق انجام شده، رئال مادرید به عنوان بهترین باشگاه قرن بیستم انتخاب شده است. در این انتخاب، رئال مادرید بالاتر ازتیمهای یوونتوس و بارسلونا، میلان، بایرن مونیخ قرار گرفته است. در فصول گذشته فدراسیون بین المللی آمار و تاریخ فوتبال تیمها را بر اساس شایستگی آنها انتخاب می کرد و در رده بندی ماهانه برترین باشگاههای جهان که از سال 1991 آغاز شده هم همین کار را انجام می داد.معیارهای انتخاب باشگاهها برای این رده بندی زیاد بوده و شامل تعداد قهرمانیهای باشگاهها در طول قرن بیستم بوده و حالا این فدراسیون توضیح داده که چطور به این انتخاب رسیده و در بیانیه ای بدین منظور می گوید:" به مدت چند سال فدراسیون بین المللی آمار و تاریخ فوتبال، از باشگاههای مختلف، خبرنگاران ورزشی و هواداران فوتبال خواست تا تیم منتخب قرن را براساس مبناهای واقعی بدون ارزشگذاریهای خیالی و تاثیر پذیریهای دیگر، انتخاب کنند. این رده بندی براساس تعداد قهرمانیهای کسب شده و جایگاه تیمها در لیگهای داخلی انجام شده است. از آنجا که رده بندی باشگاهها از سوی این فدراسیون از سال 1991 هرماه صورت گرفته، این موضوع نمی تواند به عنوان ملاکی برای انتخاب تیم قرن محسوب شود. به همین خاطر این فدراسیون تصمیم گرفته که رده بندی برترین باشگاههای قرن را بر اساس نتایج آنها در رقابتهای قاره ای انجام دهد. رقابتهای داخلی راهی برای صعود تیمها به این رقابتها هستند ضمن اینکه رقابتهای بین قاره ای جزو ملاکهای ارزشیابی محسوب نشده است."

 


 بدین ترتیب عملکرد تیمها درلیگ قهرمانان، جام یوفا، جام جامداران، میتروپا کاپ، کوپا لاتینا و سوپرجام اروپا برای این انتخاب ملاک بوده اند.

ده تیم برتر قرن بیستم بر اساس انتخاب این فدراسیون به این شرح هستند:

 

رئال مادرید 563.30 امتیاز

یوونتوس 466.00 امتیاز

بارسلونا 458.00 امتیاز

میلان 399.75 امتیاز

بایرن مونیخ 399.00 امتیاز

اینتر362.00 امتیاز

آژاکس 332.75 امتیاز

لیورپول 300.25 امتیاز

بنفیکا 299.00 امتیاز

اندرلشت 231.00 امتیا
طبقه بندی: همه چیزازهمه جا،


تاریخ : سه شنبه 30 فروردین 1390 | 07:57 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم
فینال رقابت‌های فوتبال جام حذفی باشگاه‌های اسپانیا بین دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در حالی چهارشنبه شب برگزار می‌شود که این بازی دومین کلاسیکو پنج روز گذشته است.


به گزارش خبرگزاری مهر، دو تیم فوتبال رئال مادرید و بارسلونا در حالی فردا شب در دیدار فینال کوپا دل ری به مصاف هم می‌روند که دیدار شنبه شب آنها در دور برگشت لالیگای اسپانیا در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

اما بازی فردا شب داستانی کاملا متفاوت دارد طوری که برنده بازی جام قهرمانی کو پا دل ری را تصاحب خواهد کرد. این بازی در حالی در ورزشگاه مستایا شهر والنسیا برگزار خواهد شد که مورینیو بسیار علاقه دارد شکست تحقیر آمیز 5 بر صفر دیدار رفت لیگ اسپانیا که در نوکمپ رقم خورد را جبران کند.

دو تیم تا به حال پنج بار در فینال کوپا دل ری رو در روی یکدیگر قرار گرفته‌اند که رئال در فینال سال‌های 1936 و 1974 موفق شده عنوان قهرمانی را از آن خود کند اما بارسا نیز در سال‌های 1968، 1983 و 1990 با برتری مقابل رئال جام قهرمانی را به خانه برده است.

کارلس پویول کاپیتان بارسلونا که در دیدار شنبه شب مقابل رئال مادرید مصدوم و از بازی خارج شد امروز با تلاش پزشکان تیم به تمرینات بازگشته اما حضورش در بازی فردا شب هنوز قطعی نیست.

تاریخ : سه شنبه 30 فروردین 1390 | 05:48 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم

تاریخ : سه شنبه 30 فروردین 1390 | 01:59 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم
علی كریمی در یادداشتی از ناصر حجازی به عنوان اسطوره‌ای یاد كرد كه چهره‌ای یكرنگ و استثنایی در فوتبال ایران دارد.در یادداشتی كه علی كریمی به مناسبت افتتاح سایت ناصر حجازی نوشته، آمده است: «در حالی كه فضای فوتبال را ریا كاری و تظاهر مسموم كرده است و در روزگارانی كه نوكرم و چاكرم‌های مصنوعی و مصلحتی همه جا رایج شده است، ناصر حجازی را باید اسطوره‌ای با شخصیت، چهره‌ای یكرنگ و استثنایی در این فوتبال به حساب آوریم.

او سال‌های سال در كنج خانه‌اش و بی‌توجه به هیاهوی پوشالی اطراف خویش، سخت‌ترین تبعیض‌ها، ظلم‌ها و بی‌اعتنایی‌ها را دیده اما به هیچ قیمتی حاضر نشده است تا به فروش گذاشته شود.

این اسطوره به واقع كمیاب ما، كرنش را بلد نیست. ناصر حجازی چهره‌ای مقاوم در مقابل زورگویان است. او بدون هیچ ملاحظه‌كاری معایب را می‌گوید و دلسوزی راستین است كه هرگز تن به خوش خدمتی نداده است و حرف‌هایش همواره در راستای مصلحت فوتبال و ضد مصلحت شخصی خویش بوده است.هر چند این روزها كه حال و روز خوشی ندارد، صاحب منصبان پست و مقام‌های گوناگونی به او تعارف می‌كنند اما ای كاش آن روزگارانی كه حجازی به خاطر بی‌اعتنایی‌ها مجبور به زندگی سخت و طاقت‌فرسا در بنگلادش شده بود، او را به بازی می‌گرفتند.

هر چند كه حجازی اهل بازی نبوده و نیست كه اگر این طور بود، هیچ گاه حجازی نبود. او همیشه خواسته خودش باشد. درود به مرام و عزت او كه می‌توانیم همواره به چنین اسطوره‌ای افتخار كنیم و مرام و معرفت ایشان را برای دیگران الگوسازی كنیم.

مردی كه هیچ گاه دنبال باد نرفته است و همواره در تلاطم و جهت خلاف جریان آب شنا می‌كند.در خاتمه، فوتبال تمام می‌شود، همان‌طور كه سال‌هاست فوتبال را برای حجازی تمام كرده‌اند اما آنچه از ایشان باقی مانده است همانا شخصیت منحصر به فرد، مرام پهلوان منشانه و یكرنگی‌های همیشگی‌اش است. خدایا او را برای ما حفظ كن».

طبقه بندی: اخبار روز باشگاه،


تاریخ : سه شنبه 30 فروردین 1390 | 10:19 ق.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات دوستان استقلالیم

تاریخ : دوشنبه 29 فروردین 1390 | 12:16 ب.ظ | نویسنده : بابک استقلالی | نظرات

تعداد کل صفحات : 7 :: 1 2 3 4 5 6 7